AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Były proboszcz z Raszówki uniewinniony po apelacji

Przez   /   10/12/2019  /   No Comments

Sąd Okręgowy w Legnicy rozpatrzył apelację złożoną przez obrońcę  byłego księdza Marka C. skazanego w pierwszej instancji za dotykanie w intymne miejsca 13-letniej dziewczynki. Wyrok: ksiądz jest niewinny.

Salezjanin Marek C. był proboszczem parafii w Raszówce w latach 2011-2015. Oskarżenie prokuratury dotyczyło późniejszego okresu, gdy przez trzy lata kierował parafią w Białej koło Częstochowy. Ksiądz przyjeżdżał jednak do Raszówki i spotykał się z 13-latką. Według aktu oskarżenia w okresie od 2016 roku do 17 października 2017 roku w Raszówce, Białej oraz podczas wspólnych wyjazdów zagranicznych do Czech i Chorwacji trzykrotnie dopuścił się innych czynności seksualnych wobec dziewczynki. W Lubinie został za to skazany na pół roku więzienia oraz na karę ograniczenia wolności – miał nieodpłatnie wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 20 miesięcznie.

Obrona odwołała się od tego wyroku, a Sąd Okręgowy w Legnicy po przeanalizowaniu sprawy uznał, że w aktach nie widzi dowodów winy byłego księdza. Marek C. został uniewinniony. Wyrok jest prawomocny.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 289 dni temu dnia 10/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 11, 2019 @ 6:07 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

clothesline-5582482_1280

COVID w II LO w Lubinie. Cała klasa w kwarantannie

Read More →