Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Błażej Król przyjedzie z nową płytą na koncert w Legnicy

Przez   /   04/02/2023  /   No Comments

Legnickie Centrum Kultury zapowiada koncert Błażeja Króla, promującego jego siódmy album zatytułowany “W każdym (polskim) domu”. Artysta wystąpi w Akademii Rycerskiej 4 marca o godz. 19.


Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. Muzyk posługuje się bardzo różnorodnymi formami wyrazu, swobodnie operując klasycznymi środkami, jak i wplatając w nie niekonwencjonalne elementy. Jego piosenki trudno nazwać tylko piosenkami, ponieważ są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Kuszące słowa podane są na psychodelicznym gruncie, symbolizm łamie się na paraliżujący realizm, zaskakują eksperymenty ze strukturą i igranie z konceptem utworu.

Do tej pory artysta wydał sześć solowych płyt: „Nielot” (2014), „Wij” (2015), „Przez sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie” (2018), „Nieumiarkowania” (2019) oraz „Dziękuję” (2021). W 2019 roku otrzymał prestiżowy Paszport Polityki „za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy”. Rok później został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku i razem z Darią Zawiałow oraz Igo dołączył do Orkiestry Męskiego Grania.

Siódmy album Błażeja Króla zatytułowany “W każdym (polskim) domu” ukaże się w dokładnie w urodziny artysty, 9 lutego. Na krążku znajdują się single „Miałem już nie tańczyć”, „10 lat” oraz duet „Przyszedłem tu…” nagrany razem z Quebonafide. Artysta pożegnał się z erą „Dziekuję” i wraca w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Znajome, czasami trudne, czasami kojące emocje, Błażej Król położył na popowych fundamentach, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka.

Błażej Król z płytą „W każdym (polskim) domu” zagra siedemnaście koncertów w siedemnastu różnych miastach, a występy będą pełnym, konceptualnym, muzyczno-wizualnym show z wykorzystaniem scenografii. Artysta podczas koncertów przedstawi publiczności materiał ze swej najnowszej płyty a także wykona swoje wcześniejsze przeboje. Do zobaczenia w każdym (polskim) mieście!

Bilety w cenie: 79 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu) dostępne w Galerii Satyrykon oraz w serwisie eBilet: https://sklep.ebilet.pl/294985775592767497

W wolnej chwili zachęcamy do wysłuchania utworów: “Płoną góry, płoną lasy” oraz Świt” w wykonaniu Darii Zawiałow, Igo oraz Błażeja Króla:

https://www.youtube.com/watch?v=1Q6umDMJQIs

https://www.youtube.com/watch?v=sMIMn9_nFpo

Do zobaczenia na koncercie!

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 50 dni temu dnia 04/02/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 4, 2023 @ 10:32 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany plik

Legniczanie z szansą na Fryderyka za album roku!

Read More →