wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Bieg Niepodległości. Szymon Belgrau i Anna Ficner pierwsi

Przez   /   12/11/2019  /   No Comments

Blisko 400 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Legnickim Biegu Niepodległości (8 listopada) zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężyli: Szymon Belgrau z Międzyrzecza i Anna Ficner ze Złotoryi.

- W Legnicy pobiegłem po raz pierwszy i wygrałem – cieszył się po minięciu mety Szymon Belgrau. – Były to cudowne zawody i na pewno tu wrócę.

Ten legnicki bieg od lat ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Przyjeżdżają biegacze z całego kraju i zagranicy. W tym uczniowie VII liceum Ogólnokształcącego utworzyli szpaler z biało-czerwonymi flagami i pochodniami , co podkreśliło rangę wydarzenia.

Medale zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wszyscy byliście zwycięzcami – powiedział. – Ten bieg jest wydarzeniem sportowym, społecznym i patriotycznym. Razem w ten sposób świętujemy to wyjątkowe święto.

Przed Biegiem Niepodległości swoje umiejętności sportowe zaprezentowały dzieci, uczniowie legnickich szkół oraz kijkarze, na znacznie krótszych dystansach.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 235 dni temu dnia 12/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 12, 2019 @ 2:44 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lukowski-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1593264059_4059

Bezbramkowy remis Miedzi z Wartą. Trenerski dwugłos

Read More →