PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kolejne wirtualne spacery historyczne po Legnicy

Przez   /   29/06/2021  /   No Comments

Kilkadziesiąt miejsc, wiele ciekawostek i sześciu przewodników. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne. Tym razem będzie to cykl pięcioodcinkowy. Trzy pierwsze spacery ruszą już podczas wakacji.

Pierwszy 4 lipca. O biznesach tych wielkich i tych małych opowie Marcin Makuch. Ruszymy w podróż do niemieckiej Liegnitz, która swą wielkość zbudowała głównie dzięki kreatywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Poznamy też polskich przedsiębiorców i powojenny przemysł Legnicy. Pokażemy wyroby, z których słynęło miasto i które miały wzięcie także za granicą.

Wirtualne legnickie spacery historyczne zawsze o godz. 14 w niedziele:

- 4 lipca „Śladami małych i dużych legnickich biznesów”,

- 25 lipca „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”,

- 29 sierpnia „Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic”,

- 26 września „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914”,

- 31 października „Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy”.

Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których jego pracownicy odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca, związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkało się to z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery były kontynuowane, ale w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, muzeum kontynuuje projekt. Po raz kolejny historycy opowiedzą o zapomnianych miejscach oraz przedstawią nie zawsze znaną historię Legnicy. Podczas pięciu spacerów przybliżą historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabiorą w piękne zakątki Zakaczawia, pokażą urok legnickich kamienic, a także opowiedzą, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta, natomiast miłośnikom wątków archeologicznych przypomną, jak powstawały okoliczne grodziska.

Termin: 4 lipca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września i 31 października zawsze o godz. 14.

Miejsce: strona internetowa Muzeum Miedzi, FB, YouTube.

Organizator: Muzeum Miedzi w Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. MUZEUM MIEDZI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 414 dni temu dnia 29/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2021 @ 12:47 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

for. Karol Budrewicz (4)

Teatr zaprosił do Legnicy artystów z Białorusi

Read More →