AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bardzo Młoda Kultura znowu będzie w Legnicy

Przez   /   23/03/2021  /   No Comments

W najbliższy piątek (26 marca) rozpocznie się nabór projektów do nowej edycji programu Bardzo Młoda Kultura, w którym można uzyskać grant w wysokości 10.000 zł na lokalne działania kulturalne, społeczne i edukacyjne. Galeria Sztuki i Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” – w ramach partnerstwa w dolnośląskiej Bardzo Młodej Kulturze – zapraszają na spotkanie online, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jak ubiegać się o dofinansowanie i realizację własnego pomysłu. Transmisja na żywo na Facebooku Galerii Sztuki rozpocznie się w czwartek 25 marca o godzinie 11:00. Udział w niem wezmą Paweł Kamiński, manager kultury (i autor bloga pod tym tytułem), wieloletni koordynator BMK i wielu innych projektów na Dolnym Śląsku, Justyna Teodorczyk, która jest zaangażowana we wszystkie edycje BMK, począwszy od pierwszego w Legnicy projektu w 2016 roku, a także Robert Chmielewski – wieloletni dyrektor ODA Firlej we Wrocławiu, który już trzeci rok z rzędu realizuje BMK w naszym regionie.

Bardzo Młoda Kultura to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest edukacja kulturowa młodego pokolenia – dzieci i młodzieży. Galeria Sztuki angażuje się w program już trzeci raz – do tej pory zrealizowane zostały dwa projekty z udziałem legnickich licealistów: „Ale Murale!” (2019) i „Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania” (2020). Każdy z nich był efektem współpracy zaangażowanego pedagoga, animatora kultury, którzy swoim pomysłem zachęcili młodzież do działania. -Liczymy na to, że i w tym roku zgłoszą się legniccy i okoliczni animatorzy, ludzie z instytucji i organizacji kulturalnych oraz nauczyciele, którym sztuka w duszy gra, że pojawią się ciekawe inicjatywy wspierające rozwój kreatywności młodych ludzi i otwierające ich na świat sztuki. Podczas poprzednich edycji przekonaliśmy się, że młodzież bardzo chętnie korzysta z edukacji kulturowej, która w polskim systemie szkolnictwa zajmuje marginalne miejsce. W przypadku Bardzo Młodej Kultury ta edukacja wychodzi poza mury szkół – do galerii czy w przestrzeń publiczną. Dlatego zachęcamy – szczególnie ludzi kultury, aktywistów, nauczycieli oraz inne osoby pracujące z młodzieżą – jeśli masz ciekawy pomysł, ideę, chcesz działać – weź udział w spotkaniu online – zachęcają gospodarze spotkania z Galerii Sztuki.

O dofinansowanie mogą starać się trzyosobowe zespoły, składające się z przedstawicieli instytucji oświatowych i kulturalnych. Nabór inicjatyw rozpocznie się 26 marca i potrwa do 5 maja, natomiast zwycięskie projekty poznamy 21 maja. Realizacja inicjatyw zakończy się w październiku 2021. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i możliwe zmiany w działaniu instytucji kultury i oświaty, terminy mogą ulec zmianie.

Więcej informacji o dolnośląskiej edycji BMK 2021:

http://galeria.legnica.eu/bardzo-mloda-kultura-2021/

https://www.facebook.com/BardzoMlodaKulturaDolnySlask/

http://www.firlej.wroc.pl/firlej-zostal-operatorem-regionalnym-bardzo-mlodej-kultury-na-lata-2019-2021

Materiały Galerii Sztuki w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 22 dni temu dnia 23/03/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 23, 2021 @ 5:53 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

AJF 1

Wywiad z dyrektor legnickiej galerii na portalu w USA

Read More →