PWSZ_wirt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Satyrykon i Legnica Cantat będą – ale później

Przez   /   23/03/2021  /   No Comments

Jak informuje Legnickie Centrum Kultury obecna sytuacja związana z pandemią spowodowała konieczność zmian w terminach wydarzeń, które dotkną większość festiwali.
Festiwal Chóralny LEGNICA CANTAT tradycyjnie odbywający się w maju, w tym roku przeniesiony zostanie na jesień i odbędzie się w dniach 19-20 listopada. Cykl wydarzeń związanych z corocznym festiwalem rysunku satyrycznego SATYRYKON natomiast w dniach 2-4 lipca.
- Jeśli chodzi o LEGNICĘ CANTAT, będąc w kontakcie z dyrygentami uwzględniliśmy ich obawy w kwestii wokalnej formy zespołów, dlatego zdecydowaliśmy się zmienić termin wydarzenia. Oczywiście nie mamy gwarancji, jak pandemiczna sytuacja będzie wyglądała jesienią, lecz jesteśmy przygotowani na różne warianty i ewentualności ustalone we współpracy z Radą Artystyczną. Nie chcemy jednak zapeszać i cały czas żyjemy nadzieją, że uda nam się spotkać w »normalnej« formule. Więcej szczegółów będziemy mogli podać prawdopodobnie w okolicach wakacji – mówi Anna Lemanowicz z LCK.
Natomiast ramach tegorocznej edycji SATYRYKONU LCK planuje tylko wystawę pokonkursową, ale również “Skłonności do ostrości”, wystawy indywidualne oraz – po raz pierwszy w historii festiwalu – wystawę szkicowników w ramach projektu “Szkic ma moc”.
Źródło: LCK

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 22 dni temu dnia 23/03/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 23, 2021 @ 6:13 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

AJF 1

Wywiad z dyrektor legnickiej galerii na portalu w USA

Read More →