UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bardzo Młoda Kultura znów w Legnicy! Zgłoś swój projekt

Przez   /   20/03/2020  /   No Comments

Już trwa internetowy nabór kulturalnych inicjatyw w ramach nowej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Zakończy się 14 kwietnia o północy, ale być może zostanie przedłużony.

- Niestety nie odbyło się spotkanie zaplanowane na 19 marca, podczas którego moglibyśmy wspólnie poznać poprzednie projekty i zainspirować nimi, czy otrzymać na miejscu odpowiedzi na konkretne pytania od ekspertów – ubolewają organizatorzy z Galerii Sztuki w Legnicy, która jak w poprzednim roku jest partnerem projektu BMK.

Jednak – jak uspakajają – wszystkie informacje, włącznie z dokumentacją wydarzeń zrealizowanych do tej pory pod szyldem „Bardzo Młodej” na Dolnym Śląsku można znaleźć w sieci. Wskazówki dotyczące zasad ubiegania się o granty znajdziemy z kolei na stronie wojewódzkiego operatora projektu www.firlej.wroc.pl. Jest tam także informacja o przedsięwzięciu i wszystkie szczegóły dla zainteresowanych. Informacji telefonicznie udziela też Galeria Sztuki.

Przypomnijmy – Bardzo Młoda Kultura to program Narodowego Centrum Kultury, który wspiera działania kulturalne, społeczne i edukacyjne realizowane wspólnie przez trzyosobowe zespoły reprezentujące miejskie instytucje oświatowe i kulturalne. Jednym słowem każde trio: nauczyciel – aktywista kultury – dowolna osoba trzecia ma szansę ubiegać się o całkowite sfinansowanie swojej inicjatywy w wys. 10 tys. zł. Mogą to być osoby z Legnicy czy powiatu. Ta trzyosobowa grupa nie musi być zrzeszona. Liczy się pomysł na działania kulturalne czy powiązane z nimi.

Do tej pory BMK sfinansowała dwa projekty w naszym mieście. Pierwszy – „Latająca Akademia Pana Kopernika” zintegrował osiedlowe przedszkola i szkoły oraz podopiecznych stowarzyszenia „Otwórz serce”. W domu kultury Kopernik odbył się szereg spotkań, warsztatów plastycznych i ruchowych zwieńczonych piknikiem oraz koncertem Tomka Kowala Kowalskiego dla mieszkańców osiedla. Drugi – „Ale MURale!”, zakończony jesienią zeszłego roku, to cykl działań z młodzieżą z II LO pod pieczą Michała Rocznika i Galerii Sztuki, w efekcie których w szkole powstał naścienny wizerunek patrona Stanisława Wyspiańskiego.

-Miałam przyjemność pracować przy obu pomysłach – w SDK Kopernik w roku 2016 r., gdy ożywiliśmy kulturalnie Osiedle Kopernika i w zeszłym roku z II LO, gdy poznawaliśmy legnickie, wrocławskie i miłkowickie murale. Chętnie wesprę kolejne – już jako instytucja partnerska – zaprasza do współpracy, pomocy, konsultacji czy instytucjonalnego wsparcia inicjatywnych trójek, Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.

Na grant mogą liczyć pomysły tworzone wspólnie przez przedstawicieli podmiotów kultury oraz placówek oświatowo-edukacyjnych, skierowane do dzieci i młodzieży oraz kadry oświatowej, rodziców i opiekunów. Muszą się wyróżniać oryginalnością, potencjałem kulturotwórczym i edukacyjnym a także mieć lokalny i oddolny charakter, angażujący lokalną społeczność.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie Firleja (zakładka: BMK). Zgłoszenia zespołu dokonuje liderze zespołu. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Zgłoszenia należy wysyłać w terminie do 14 kwietnia 2020 r. do godz. 23.59. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 24 kwietnia. Chyba, że nastąpią kolejne obsunięcia czasowe dotyczące działania instytucji kultury i oświaty, wtedy i te terminy ulegną zmianie.

Przerwa w stacjonarnej pracy może być przecież czasem intensywnej kreacji ciekawych i wspólnych pomysłów nauczycieli i „kulturystów” oraz innych społeczników. Zapraszamy do złożenia internetowego wniosku!

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

RYC./ FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 20 dni temu dnia 20/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 20, 2020 @ 12:44 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

modrzejewska

Modrzejewska przenosi edukację teatralną do sieci

Read More →