OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bajeczny Dzień Dziecka w Teatrze Modrzejewskiej

Przez   /   29/05/2023  /   No Comments

Ze względu na Dzień Dziecka w najbliższy weekend Teatr Modrzejewskiej całkowicie odda się swoim najmłodszym widzom. Co nie wyklucza, że dobrze bawić będą się również ich rodzice czy dziadkowie. Zaplanowano dwa piękne przedstawienia: “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” na podstawie jednej z klech Bolesława Leśmiana oraz wymyślony specjalnie dla naj-najów “Rok na Ziemi”.

Naj-naje to najmłodsi z najmłodszych widzów Teatru Modrzejewskiej. Joanna Gonschorek napisała dla nich i wyreżyserowała spektakl, w którym występują postacie z legnickich ulic: Julek, Filip i Pan Sik, na którego dorośli pruderyjnie wołają Neptun. To pełna niespodzianek opowieść o upływającym czasie, cudzie życia, przyrodzie i przemianach, jakie w niej zachodzą. Będzie okazja porzucać się śnieżkami, choć to już prawie lato, i pokręcić na karuzeli, choć to teatr a nie wesołe miasteczko. Rodzice, sprawcie przyjemność sobie i radość dzieciom. Zabierzcie je na to urocze przedstawienie, po którym nie chce się wychodzić z teatru. “Rok na Ziemi (naj-naje)” w niedzielę 4 maja o godz. 14 i 16. Polecamy!

Polecamy też przeznaczoną dla nieco starszych dzieci “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”, wzięty z orientalnej baśni o opływającej w luksusy księżniczce, która dla kaprysu posyła swych braci w niebezpieczną podróż. Kiedy zaginą, wyrusza jednak ich tropem, aby im pomóc. Można tę historię oczywiście oglądać „po bożemu”, jak historię o przygodach pięknej księżniczki i jej odważnych braci, albo zobaczyć w niej metaforyczną opowieść o dojrzewaniu, przejściu z dzieciństwa do dorosłości.  Jednocześnie spisana przez Leśmiana „klechda” stała się pretekstem do zabawy, jaka jest możliwa tylko w teatrze. Najważniejsza w tej zabawie jest wyobraźnia. “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” w sobotę 3  maja o godz. 16.

FOT. KAROL BUDREWICZ

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Opening blank page of vintage brown hardcover book

Spacer historyczny po trzech wiekach Akademii Rycerskiej

Read More →