schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Babylon Leignitz. Burleska wprowadza się do 4 Pokoi

Przez   /   03/01/2023  /   No Comments

Helen de Moon i Velvet Rose zapraszają 21 stycznia o godz. 20 do klubu 4 Pokoje na pierwszą w Legnicy burleskową rewię – wieczór z pięknymi kobietami, przedwojennym kabaretem i kryminalną zagadką do rozwiązania. 

Helen de Moon to scenarzystka, konferansjerka, wokalistka śpiewająca jazzowe standardy i serce projektu Babylon Breslau – burleskowej rewii, która stała się hitem nocnego Wrocławia. Razem z Velvet Rose – tancerką i choreografką, artystką z najdłuższymi nogami polskiej burleski – przywołają atmosferę przedwojennej Legnicy w prologu do Babylon Leignitz, rodzącej się młodszej siostry Babylon Breslau.

Uczestnikom swojej rewii zaproponują m.in. grę w  kryminalne bingo.  Bingo to wywodząca się z lat dwudziestych gra, w której gracze na wydrukowanej papierowej planszy z liczbami zakreślają liczby wylosowane przez prowadzącego. W legnickiej wersji tej zabawy na planszy zamiast liczb będą słowa. Zadanie będzie polegało na wyłowieniu ich z opowiadanej przez konferansjerkę opowieści.

Babylon Leignitz – Kryminalne Bingo to koncept łączący ze sobą znany i lubiany format gry, piosenki wykonywane na żywo, nawiązujące do tzw. złotej ery Hollywood oraz wodewilowe, rewiowe występy, ubarwiające cały wieczór, przenoszące widza wprost do lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Ilość wejściówek jest mocno ograniczona – ze względu na specyficzne ułożenie lokalu i koncept (im wcześniej zarezerwujesz bilet, tym lepsze miejsce zdobędziesz). Rezerwacje można dokonać wysyłając mail: babylon.breslau@gmail.com.  Wstęp wolny – ale po zakończeniu wydarzenia artystów, jak na przedwojenny kabaret przystało, będzie można tipować dowolną kwotą.

Organizatorzy wieczoru zapowiadają, że ciąg dalszy nastąpi. Spróbują rozkochać legniczan w wodewilowej zabawie, tak jak to się stało we Wrocławiu, który na nowo pokochał burleskę.

FOt. BABYLON BRESLAU

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

grafika-dzień-ziemi

Cztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL

Read More →