schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Andrzej Dadełło nie zostawi Miedzi ani jej kibiców

Przez   /   31/05/2023  /   No Comments

Wbrew obawom, po spadku z Ekstraklasy właściciel Miedzi Legnicas Andrzej Dadełło ogłosił, że budżet klubu w nadchodzącym sezonie będzie “- jak na nasze warunki 1 ligi – rekordowo wysoki”. I że on nie przestaje wierzyć, że najpiękniejsze momenty kibicie Miedzianki mają ciągle przed sobą.

Publikujemy oświadczenie właściciela Miedzi Legnica:

“Szanowni Kibice Miedzi, 

w dniu wczorajszym zatwierdziłem planowany budżet Klubu na nadchodzący sezon. Będzie on – jak na nasze warunki 1 ligi – rekordowo wysoki, co wymaga ode mnie ogromnego zaangażowania finansowego, stąd dłuższy niż zazwyczaj proces decyzyjny, uwarunkowany różnymi okolicznościami. W budżecie tym zawarto bardzo duże, ale niezbędne nakłady inwestycyjne na rozbudowę naszego ośrodka treningowego przy ulicy Świerkowej. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli w końcu ruszyć z tą inwestycją, którą planowałem zrealizować wcześniej, ale pandemia na kilka lat ograniczyła mocno nasze możliwości finansowe.

Jesteśmy po przegranym, smutnym dla nas sezonie. W sporcie wygrywa ten, kto jest lepszy, a tym razem inni byli lepsi. To, niestety, będzie się zdarzać, bo tak wygląda rywalizacja w piłce nożnej. Ale mogę obiecać, że czekają nas również sezony, w których to my będziemy lepsi od rywali, tak jak to było rok temu, gdy wygraliśmy bardzo mocną  pierwszą ligę z ogromną przewagą punktową. 

W ciągu kilkunastu lat zbudowaliśmy Klub, który zajmuje stabilne miejsce pomiędzy Ekstraklasą a 1 ligą. To na pewno przyzwoite miejsce na piłkarskiej mapie Polski, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie jest to miejsce naszych oczekiwań, pragnień i marzeń. Nie jest to też miejsce, jakie powinien zajmować Klub, który dwukrotnie pewnie wygrał rozgrywki 1 ligi.

Pamiętam, że pierwszy awans do Ekstraklasy wywalczyliśmy po wielu latach starań, w czasie których nie brakowało wątpliwości, że nam się nie uda, że nie awansujemy, że mamy pecha, bo przecież raz zabrakło tylko punktu… W końcu dokonaliśmy tego wytrwałością, cierpliwością i nieustępującym zaangażowaniem.  Jestem przekonany, że podobnie będzie z Ekstraklasą. Nasz czas jeszcze nadejdzie.

Pragnę podziękować tym wszystkim licznym kibicom, którzy dopingowali Miedź do ostatniego meczu sezonu. Byliście wspaniali i pokazaliście piłkarskiej Polsce, jak należy wspierać drużynę znajdującą się w sportowym kryzysie. Ja zostaję w Miedzi i wierzę, że wy też zostajecie na trybunach, by dalej wspierać nasz Klub. Hej Miedź!

Andrzej Dadełło”

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 388 dni temu dnia 31/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2023 @ 2:10 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zdjecie-fot-pawel-sasiela-271718640755

Miedź Legnica wróciła do treningów

Read More →