schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Od piątku w Legnicy święto młodzieżowej piłki ręcznej!

Przez   /   31/05/2023  /   No Comments

W dniach 2 i 3 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Lotniczej 52. rozegrany zostanie turniej FINAL FOUR Pucharu ZPRP Młodzików. Tytułu mistrza Polski bronić będzie Siódemka Huras Legnica.

W turnieju FINAL FOUR udział wezmą cztery najlepsze drużyny krajowego czempionatu w kategorii młodzików. O medale walczyć będą Orlen Wisła Płock, Kusy Kraków, ŚKPR Świdnica oraz Siódemka Huras Legnica.

W piątek 2 czerwca rozegrane zostaną mecze półfinałowe. O godz. 15.45 Orlen Wisła Płock zmierzy się z Kusym Kraków, natomiast o godz. 18.30 Siódemka Huras Legnica z ŚKPR Świdnica. Mecz o brązowy medal w sobotę o godz. 11.00, a wielki finał o godz. 13.00.

Tytułu mistrza Polski młodzików broni Siódemka Huras Legnica. W obecnym sezonie drużyna prowadzona przez trenera Zygmunta Woźniczkę wygrała rozgrywki ligi dolnośląskiej (17 zwycięstw – 1 porażka), a następnie z kompletem zwycięstw przeszła turnieje 1/16, 1/8 i 1/4 finału krajowego czempionatu.

- O organizację turnieju finałowego rywalizowaliśmy ze Świdnicą i Płockiem. Związek postanowił, że Final Four odbędzie się w Legnicy, co jest dla nas dużym wyróżnieniem. Odbieramy to jako docenienie naszej pracy i sukcesów w młodzieżowej piłce ręce w ostatnich latach. Z pewnością jest to też dobra wiadomość dla miasta, bo Legnica znajdzie się w weekend w centrum uwagi handballowego środowiska – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka.

Warto przypomnieć, że od 2015 r. Siódemka wywalczyła dla Legnicy już sześć medali młodzieżowych mistrzostw Polski. Po złoto sięgali juniorzy w 2018 r. oraz młodzicy w 2022 r. Czy w tym roku ponownie będziemy się cieszyć z sukcesu młodych szczypiornistów? Tego nie wiemy, ale na pewno warto ich wesprzeć z trybun. Wstęp na mecze wolny!

Źródło: Siódemka Miedź Huras Legnica

FOT. / RYC. SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 413 dni temu dnia 31/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2023 @ 3:59 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miedz-legnica-jesien-2024-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1720727399_7399

Oto skład drużyny Miedzi Legnica na nowy sezon

Read More →