DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Raport epidemiologiczny dla LGOM (27.03.2010)

Przez   /   27/03/2020  /   No Comments

Jedna ofiara śmiertelna, 17 potwierdzonych przypadków COVID-19, 1551 osób w kwarantannie. Przedstawiamy aktualny bilans epidemii SARS CoV-2 w oparciu o dane stacji sanepidu w Legnicy, Lubinie, Złotoryi, Jaworze, Polkowicach i Głogowie.

Powiat legnicki: Od początku epidemii Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy przebadała na obecność koronawirusa 120 osób. U 100 testy dały wynk negatywny, u 2 – pozytywny. Zarażeni to hospitalizowana od 15 marca 66-letnia mieszkanka gminy Legnickie Pole i 66-letni mężczyzna, który zmarł dziś we Wrocławiu (od lutego przbywał w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie najprawdopodobniej zaraził się koronawirusem).  18 wyników nie dotarło jeszcze do PSSE z laboratorium. 407 mieszkańców powiatu legnickiego przebywa w kwarantannie, a 38 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Powiat lubiński: Nie ma nowych przypadków zarażenia SARS CoV-2 w powiecie lubińskim. Wcześniej koronawirusa odkryto u 10 mieszkańców. W całym powiecie kwarantanną jest aktualnie objętych 321 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 90 osób. 7 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19.

 Powiat złotoryjski: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi informuje, że do dnia 27 marca 2020 r., do godz. 14:30, na terenie powiatu złotoryjskiego nie stwierdzono potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Od 1 mieszkańca pobrano wczoraj próbkę do badań, natomiast 4 mieszańców czeka na pobranie próbek. Osoby te są objęte kwarantanną domową wraz z pozostałymi członkami rodziny – łącznie 26 osób. Sanepid czeka na wyniki badań próbek pobranych od 2 mieszkańców powiatu. Dodatkowo kwarantanną domową objęto 155 osób, w związku z przekroczeniem granicy państwowej i wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po 15 marca br.

Powiat jaworski: Na terenie powiatu jaworskiego 165 osób jest objętych kwarantanną. Dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem.

Powiat polkowicki: Sytuacja w powiecie polkowickim wydaje się stabilna. Nie potwierdzono nowych zachorowań i nieznacznie (do 226) wzrosła też liczba osób na kwarantannie. Od początku epidemii w powiecie polkowickim na COVID-19 zachrowało 2 mieszkańców.

Powiat głogowski: Nie przybyło osób ze zdiagnozowanym COVID-19 w powiecie głogowskim. Nadal to 3 osoby (dwie młode kobiety i mężczyzna w wieku dojrzałym). W domowej kwarantannie przebywa 251 osób. 45 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Spośród 5 osób podejrzanych o zarażenie się koronawirusem, u 3 testy wykluczyły chorobę. Sanepid czeka na wyniki dwóch pozostałych badań.

RyC. PIXABAY.COM

RYC. FACEBOOK.PL/ JAROSŁAW OBREMSKI – WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 64 dni temu dnia 27/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2020 @ 2:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →