Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Do Legnicy wkracza Szkółka Techniki Fundamentalnej

Przez   /   04/06/2021  /   No Comments

To będzie zupełnie nowa odsłona w szkoleniu młodzieży w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Klub nawiązał współpracę ze Szkółką Techniki Fundamentalnej, dzięki której zdecydowanie podniesie jakość indywidualnego przygotowania młodych piłkarzy do gry na najwyższym poziomie.

Szkółka Techniki Fundamentalnej tworzona jest przez wykwalifikowanych trenerów z wielkim doświadczeniem w młodzieżowej piłce nożnej. Poprzez pracę indywidualną oraz w małych grupach przygotowują technicznie młodych adeptów futbolu do gry na najwyższym poziomie. STF kładzie nacisk na analizę i diagnostykę umiejętności zawodników. Szkółka posiada ugruntowaną pozycję i renomę w kraju, dzięki czemu na treningach gości młodych graczy z całej Polski. Nowy partner Miedzi może pochwalić się wychowaniem wielu klasowych piłkarzy i reprezentantów kadr narodowych. W ramach trójstronnej umowy legnicki klub podpisał również umowę z Iskrą Kochlice, której zdolni wychowankowie przygodę z piłką kontynuować będą w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

- Współpraca ze Szkółką Techniki Fundamentalnej i Iskrą Kochlice to priorytetowy projekt naszej Akademii. Codzienny proces szkoleniowy od U5 do U15 będzie w bardzo dużym stopniu oparty na metodach pracy STF, a dodatkowo wybrani zawodnicy wszystkich kategorii Akademii oraz pierwszego i drugiego zespołu będą uczestniczyć w indywidualnych treningach w obszarze techniki fundamentalnej. Znam wartość procesu i metod treningowych Szkółki Techniki Fundamentalnej, która w naszym kraju cieszy się ogromna renomą, dlatego jestem pewien, że nasz partnerski projekt będzie wyjątkowy i zapewni młodym zawodnikom narzędzia do osiągnięcia sukcesu oraz tego, co w piłce najpiękniejsze, czyli zdobycia wysokich umiejętności technicznych – mówi Tomasz Syska, pełniący obowiązki dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Warto wspomnieć, że kochlicka Iskra, szkoląca młodzież według metodologii STF, w ostatnich latach z lokalnego klubu, stała się rozpoznawalną szkółką z wysokim potencjałem. Na współpracy skorzystają więc wszyscy.

- Dla nas liczy się przede wszystkim pasja i kreatywność młodych zawodników, którą przejawiają od najmłodszych lat. To wszystko łączy się z indywidualnymi umiejętnościami. Tymi dla zawodników w piłce młodzieżowej są drybling, strzelanie bramek i radość z gry. Nasza Akademia będzie dla zawodników STF oraz Iskry Kochlice miejscem kontynuacji indywidualnej ścieżki rozwoju, co również poszerzy perspektywy dla młodych i zdolnych zawodników. Łączymy siły i mamy wspólny plan na proces szkoleniowy. Dlatego zabieramy się do intensywnej pracy dla dobra naszych młodych zawodników – dodaje Tomasz Syska.

Szkółka Techniki Fundamentalnej powstała w 2018 roku. Jej założycielem jest wychowanek Miedzi Stanisław Kwiatkowski, odnoszącym sukcesy również w futsalu. W tej ostatniej dyscyplinie reprezentował kraj oraz prowadził kadrę narodową jako selekcjoner. Był również twórcą programu szkolenia w zakresie techniki fundamentalnej w akademii KGHM Zagłębia Lubin, w której pracował jako trener techniki przez siedem lat.

- Przede wszystkim przynosimy do Miedzi swoją filozofię pracy z młodzieżą. Nie ukrywam, że jest to pewna rewolucja i mam nadzieję, że wielu ludzi się o tym przekona. Nacisk kładziemy na motorykę, połączoną z podstawową techniką i wykorzystywanie tych elementów w grze. Jeśli chodzi o Iskrę Kochlice, chcemy w ten sposób zadbać o interes naszych wychowanków, którzy kończą wiek trampkarza i obecnie nie mają możliwości kontynuacji takiej pracy, jaką wykonujemy. Próbujemy tutaj zaszczepić ten sposób rozwijania młodzieży, żeby mogła kontynuować to przez jeszcze przynajmniej dwa sezony, aż do piłki seniorskiej – mówi Stanisław Kwiatkowski.

Szkółka Techniki Fundamentalnej czerpie z najlepszych wzorców europejskich, korzystając z najwyższej jakości sprzętu treningowego. W pracy indywidualnej szkółka skupia się na technice (prowadzenie piłki, czucie piłki, zwody, drybling, gra 1 na 1, podanie, przyjęcie, uderzenie), motoryce (czas reakcji, percepcja, trening kognitywny, siła, szybkość, wytrzymałość, koordynacja), taktyka (rozumienie, decyzyjność) oraz mental (kreatywność, wszechstronność, pewność siebie, świadomość).

 

Źródło: Miedź Legnica

FOT. B. HAMANOWICZ/ MiedzLegnica.eu

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 17 dni temu dnia 04/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 7, 2021 @ 9:29 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

W 40-stopniowym upale biegali między wiatrakami

Read More →