wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Accolade zainwestuje w Legnicy 60 mln euro

Przez   /   10/02/2020  /   No Comments

Międzynarodowa spółka Accolade – właściciel nieruchomości przemysłowych i magazynowych w Polsce, Czechach, Niemczech i na Słowacji – zainwestuje 60 mln euro w budowę parku przemysłowego w Legnicy. Będą to cztery hale (magazynowe i produkcyjne) przy ul. Spółdzielczej o łącznej powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych.

Otwarcie pierwszej z hal, które będą tworzyć legnicki Panattoni Park, zaplanowano na sierpień br. Hala będzi emieć 26,2 tys. mkw powierzchni.

- Realizowany przez Accolade park w Legnicy powstaje w południowo-wschodniej części miasta na terenie byłego lotniska – przedwojennej bazy dla sterowców, która została formalnie zlikwidowana 4 lata temu. Teraz damy jej nowe życie, tworząc nowoczesny park, wyposażony w oświetlenie LED i spełniający surowe wymagania certyfikatu BREEAM – mówi Michał Białas, Head of Poland w Accolade.

Panattoni Park Legnica I będzie już drugą inwestycją Accolade w tym mieście. Wcześniej firma wybudowała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obiekt, którego najemcą został największy na świecie producent pasów do przenoszenia mocy dla przemysłu i motoryzacji – firma Gates.

- Położenie, dostępność pracowników i bliskość autostrady A4 powoduje, że jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja zarówno dla firm logistycznych, dystrybutorów, jak i firm produkcyjnych. Potwierdza to bardzo duże zainteresowanie potencjalnych najemców, czego efektem jest wynajęcie blisko połowy dostępnej powierzchni na pół roku przed planowanym zakończeniem prac budowlanych w pierwszym etapie inwestycji”– dodał Michał Białas.

FOT. http://www.panattonieurope.com

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zbiorniki retencyjne 1 Castorama

Moja woda. Dotacje na zbiorniki retencyjne

Read More →