helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Po klasie patronackiej łatwiej dostać pracę w KGHM

Przez   /   08/06/2020  /   No Comments

Pochwal się, że jesteś absolwentem klasy patronackiej KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży” i zwiększ swoje szanse w rekrutacji do Oddziałów Spółki! Tegoroczni absolwenci z rąk dyrektorów współpracujących z KGHM Zespołów Szkół z Lubina, Bolesławca, Polkowic i Głogowa, Chocianowa oraz Legnicy otrzymują specjalnie przygotowane zaświadczenia, które mogą wykorzystać podczas aplikowania do pracy.

Zaświadczenie o ukończeniu szkoły patronackiej daje przyszłemu pracodawcy rzetelną informację o osiągnięciach naukowych ucznia, miejscu i przebiegu praktyk czy uczestnictwa w programie stypendialnym. Z kolei absolwenci znajdą tam informację o przebiegu procesu rekrutacyjnego w KGHM i o tym, gdzie mają szukać ofert pracy.

- Przyglądamy się uczniom, którzy uczęszczają do klas patronackich jako naszym przyszłym potencjalnym pracownikom. Przygotowane zaświadczenie zawiera wszystkie ważne informacje nt. osiągnięć ucznia, co będzie bardzo przydatne w procesie rekrutacyjnym do Oddziałów KGHM– powiedziała Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM.

- Zaświadczenia, które wydajemy absolwentom klas patronackich KGHM to dla nich dodatkowe punkty na drodze zawodowej. Nasi uczniowie z klasy górniczej wiążą swoją przyszłość z tym zawodem, albo kontynuując rodzinne tradycje, albo realizując swoje pasje – dodaje Piotr Księżyk, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu.

KGHM to jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Spółka zatrudnia 18,5 tysiąca pracowników, a w całej Grupie Kapitałowej pracuje około 34 tysiące osób

Dzięki programowi „Kompetentni w branży” KGHM ma realny wpływ na programy nauczania, rozszerzanie zakresu i form nauki zawodów związanych z branżą górniczą i hutniczą w Zagłębiu Miedziowym. Spółka skutecznie wpływa na tworzenie klas o nowych  specjalizacjach pożądanych w oddziałach firmy. Przykładem jest nowo otwierana klasa z zawodem operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych w Zespole Szkół MCKK w Lubinie. Osoby z takim wykształceniem mają szansę na zatrudnienie w Zakładach Wzbogacania Rud w KGHM.

Klasy patronackie KGHM to również wiele korzyści dla uczniów, którzy mają szanse na zdobycie stypendium naukowego, udział w warsztatach i praktyki w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. Zapraszamy ósmoklasistów do wyboru szkół patronackich w tegorocznej rekrutacji. Na chętnych czekają miejsca w 8 placówkach Zagłębia Miedziowego. Ósmoklasiści mogą zdobyć specjalizacje i kompetencje potrzebne na rynku pracy. Wszystkie z 12 zawodów objętych patronatem KGHM znalazło się na liście profesji, na które jest największe zapotrzebowanie, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej można znaleźć na stronie www.kghm.com w zakładce KARIERA, gdzie znajdują się szczegóły programu „Kompetentni w branży”, w tym zasady dostępu do stypendiów naukowych.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 08/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 9, 2020 @ 9:28 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 2

PWSZ im. Witelona zaprasza na studia pedagogiczne

Read More →