wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

780 osób chce przebiec Legnicki Półmaraton. Dołącz

Przez   /   03/10/2019  /   No Comments

Już ponad 780 biegaczy zapowiedziało udział w Legnickim Półmaratonie/Legnicka Dziesiątka. W tym roku w zmienionej formule, z Jerzym Górskim, bez plastiku i z „zającami”.

Legnicki Półmaraton/Legnicka Dziesiątka startuje już 6 października. Zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie 21 097,5 m, czyli półmaraton albo o połowę krótszym (dziesiątka) – dla tych, którzy nie czują się na siłach przebiegnąć więcej kilometrów. Limit startujących dla obydwu biegów to 999 osób. Zapisało się już dokładnie 783.

Można jeszcze to zrobić. W sobotę w biurze biegu na Stadionie Miejskim (trybuna A) w godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę przed biegiem w godz. 7.00 9.00.

Zawodnicy wystartują z placu Meisslera o godz. 10.00 i dalej pobiegną ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tym ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski. Po raz pierwszy w historii Legnickiego Półmaratonu biegacze będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów, czyli osób, które cały dystans biegną jednym tempem, by na mecie uzyskać z góry zaplanowany czas.

Spikerem legnickiego święta biegowego będzie Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

I co bardzo ważne. Tegoroczny bieg będzie inny, niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia. Nie będzie więc plastikowych, jednorazowych kubków, sztućców i naczyń.

Dzięki wsparciu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nasza kranówka będzie serwowana w papierowych kubeczkach. W punktach gastronomicznych posiłki otrzymamy w naczyniach biodegradowalnych. W czasie imprezy zużyte plastikowe nakrętki wrzucimy do specjalnie przygotowanych w tym celu pojemników.

UWAGA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy informuje, w czasie biegu którego nastąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu, tj.:

– utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Zamkowej, placu Klasztornym, Parkowej, Wrocławskiej, św. Piotra,

– całkowite wyłączenie ruchu kołowego z ul. Wrocławskiej, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz al. Piłsudskiego od centrum w kierunku osiedla Piekary (ul. Sudecka). Trasa biegu nie będzie prowadzona na jezdni od osiedla Piekary w kierunku Centrum.

– całkowite wyłączenie z ruchu kołowego ul. Jordana i ul. Powstańców Śląskich.

Powyższe utrudnienia i ograniczenia w ruchu będą trwać w godzinach od 09.00 do 13.00.

Trasa biegu – 2 okrążenia: ul. Wrocławska – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – al. Piłsudskiego pętla przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sudecką – al. Piłsudskiego – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – ul. Wrocławska – pętla przy skrzyżowaniu ul. Wrocławska z ul. Witelona – ul. Wrocławska – ul. Jordana – ul. Powstańców Śląskich – park (al. Orła Białego – Stadion).

Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia biegu, zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczenie zwierząt domowych przed wtargnięciem na jezdnię. Za powstałe utrudnienia organizator serdecznie przeprasza, a zarazem gorąco zaprasza do wyjścia na trasę biegu i wspólnego dopingowania biegnących.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 352 dni temu dnia 03/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 3, 2019 @ 1:38 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

FOT_8365

Siódemka Miedź zaczyna sezon meczem z Ostrovią

Read More →