schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ależ weekend! Dużo powodów do spotkań w Galerii Sztuki

Przez   /   12/03/2024  /   No Comments

Galeria Sztuki zaprasza na kończące się wystawy, Już tylko do 17 marca można zwiedzać wystawy „Patrz prosto w oczy” Anny Bujak i Huberta Bujaka i „Ogród Hesperyd” Małgorzaty Korenkiewicz. Do końca zbliżającego się weekendu trwa również wystawa 31 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE w Bulvarach Wrocławskich.

Zakończenia prezentacji są okazją do bliższych spotkań ze sztuką i artystami. W najbliższy piątek, 15 marca o godz. 19:00 w Galerii RING odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Korenkiewicz, dobrze znaną w regionie malarką, rzeźbiarką, autorką filmów krótkometrażowych i kostiumów teatralnych, która w legnickiej galerii świętuje jubileusz pracy twórczej. W towarzystwie artystki, Arkadiusza Muły, dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaworze, i Justyny Teodorczyk, dyrektorki Galerii Sztuki, porozmawiamy o twórczości malarki i zastanowimy się, jak patrzeć, żeby zrozumieć obrazy. Artystka opowie o swoich inspiracjach i procesie twórczym. W rozmowie nie zabraknie tematu symboli i przykładów ich współczesnego zastosowania w sztuce. Wydarzenie będzie nawiązywać do wystawy „Ogród Hesperyd”, a po spotkaniu będzie można nabyć katalog artystki. Nie zabraknie kawy, herbaty i słodkiego poczęstunku. Wstęp wolny.


Galeria Sztuki zaprasza też do Wrocławia na wystawę 31 OPMM PROMOCJE, którą prezentuje obecnie w Bulvarach (ul. Księcia Witolda 19). Przestrzeń jest otwarta dla zwiedzających od czwartku do niedzieli między 16:00 a 19:00. W tym czasie wystawą opiekują się sami autorzy prac, m.in.: Nikita Krzyżanowska (laureatka Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Mateusz Majchrzak (zdobywca Nagrody Prezydenta Miasta Legnicy), Daniel Mikulski (laureat Nagrody Pisma Artystycznego Format) oraz Kinga Flasza. Warto odwiedzić wystawę i porozmawiać z samymi artystami. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest oprowadzanie kuratorskie 16 marca o godz. 17:00 z Justyną Teodorczyk, wieloletnią jurorką konkursu, która opowie o historii jednego z najstarszych konkursów malarskich w Polsce i przedstawi zaprezentowane na wystawie prace. Posłuchamy o ewolucji trendów w młodym malarstwie, o zmieniających się zainteresowaniach debiutujących artystów, przesuwaniu granic, eksperymentach i poszerzającej się definicji sztuki. Wstęp wolny.


Początek wiosny to także wznowienie działalności Otwartej Pracowni Sztuki. To miejsce dla młodzieży do wspólnego eksperymentowania, aktywnego odpoczynku i rozwijania kreatywnego myślenia. 15 marca startuje cykl 17 warsztatów z Joanną Siwak. Udział w nich będzie bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej informacji (harmonogram, zapisy) dostępny jest na stronie internetowej Galerii Sztuki. Warto dodać, że Otwarta Pracownia Sztuki jest obecnie również miejscem spotkań wolontariuszy, którzy zaczynają działać przy Galerii, angażując się w promocję i organizację wydarzeń kulturalnych.


Od 11 do 15 marca siedziba Galerii przy pl. Katedralnym 1 jest zamknięta na czas obrad jury 32. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej EMPATIA (w ramach zbliżającego się Legnickiego Festiwalu SREBRO). Jury wybierze prace artystów spośród blisko 300 zgłoszeń z 45 krajów z całego świata. Galeria Sztuki przeprasza za utrudnienia. 11 maja będziemy mogli zobaczyć galę wręczenia nagród podczas Weekendu Otwarcia Legnickiego Festiwalu SREBRO. Szczegóły niedługo.

Otwarta Pracownia Sztuki i wolontariat: https://galeria.legnica.eu/edukacja/

Galeria Sztuki w Legnicy: https://galeria.legnica.eu/

Legnicki Festiwal SREBRO: https://silver.legnica.eu/

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 39 dni temu dnia 12/03/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 12, 2024 @ 2:52 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →