Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Lekcje z mistrzem. KGHM poleca się jako pracodawca

Przez   /   25/01/2024  /   No Comments

Zbliża się okres, w którym uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą musieli podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Z inicjatywą, dzięki której ten wybór może być łatwiejszy, wychodzi KGHM – szkoły mogą zapraszać zespół projektu edukacyjnego miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Wszystko w ramach kolejnej edycji tzw. „Lekcji z mistrzem”.

Spotkania z przedstawicielami „#TeamKompetentni”, instruktorami praktycznej nauki zawodu i przede wszystkim uczniami szkół patronackich, którzy opowiadają o zaletach projektu KGHM cieszą się dużym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji odwiedzonych zostało kilkanaście podstawówek z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego. Kompetentni pojawili się m.in. w Głogowie, Gaworzycach, Polkowicach, Lubinie, Jędrzychowie, Wschowie i wielu innych, mniejszych miejscowościach.

Podczas spotkania, przewidzianego na jedną godzinę lekcyjną, uczniowie mogą dowiedzieć się więcej o programie klas patronackich, promowanych zawodach, możliwościach praktyk, a także działalności KGHM jako lokalnego, największego pracodawcy. Mogą również zadawać pytania pracownikom oddziałów miedziowej spółki, którzy na co dzień opiekują się młodymi praktykantami ze szkół branżowych.

Tegoroczne spotkania planowane są w marcu i kwietniu. W ich trakcie, oprócz wiedzy praktycznej, nie zabraknie także wirtualnej wycieczki po oddziałach KGHM, dzięki okularom VR czy tematycznych konkursów, podczas których będzie można zdobyć firmowe gadżety.

Szkoły podstawowe zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami KGHM, mogą się zgłaszać przesyłając informację na maila: kompetentni@kghm.com.

Patronatem KGHM objętych jest w sumie 10 szkół w Zagłębiu Miedziowym i w województwie lubuskim.

Założeniem programu KGHM „Kompetentni w branży” jest odpowiednie przygotowanie absolwentów szkół technicznych i branżowych do podjęcia zatrudnienia w miedziowej spółce. Współpraca nawiązywana jest z tymi placówkami oświatowymi, które prowadzą kształcenie istotne z perspektywy przemysłu miedziowego, takich jak technik eksploatacji podziemnej, mechatronik, technik przemysłu metalurgicznego czy technik elektryk.

Uczniowie klas patronackich mają możliwość odbycia praktyk i zajęć praktycznych w oddziałach KGHM, konkurują między sobą w programie stypendialnym, ale są również zapraszani do aktywności sportowych czy udziału w wycieczkach tematycznych.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA miedź S.A.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 31 dni temu dnia 25/01/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 25, 2024 @ 11:27 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zsi,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Integracyjnych

Read More →