PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Gwiazda telewizji wykłada na EMBA w Collegium Witelona

Przez   /   03/02/2024  /   1 Comment

Radosław Mróz, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, poprowadził warsztaty z wystąpień publicznych dla słuchaczy prestiżowych studiów EMBA (Executive Master of Business Administration) w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

- Podczas zajęć usłyszałem od jednego z doświadczonych w biznesie słuchaczy studiów EMBA w Collegium Witelona, że umiejętności związane z wystąpieniami publicznymi są tak bardzo ważną i potrzebną w dzisiejszym świecie kompetencją, iż powinny być standardowym przedmiotem podczas każdych studiów. To nie pierwszy raz, kiedy słuchacze EMBA podkreślają, że właśnie tej umiejętności brakuje im w pracy, którą na co dzień wykonują, w prowadzeniu biznesu itp. Są pozytywnie zaskoczeni, że Collegium Witelona tak profesjonalnie podchodzi do przekazywania im ważnej w obecnych czasach umiejętności, która jest tzw. kompetencją miękką, ale okazuje się, że ma bardzo konkretne znaczenie dla ludzi, którzy chcą się rozwijać w swojej pracy, być profesjonalistami – mówi Radosław Mróz.

Stres i strzał w 10

Podczas warsztatów dotyczących wystąpień publicznych słuchacze uczą się nie tylko takiego formułowania prezentacji, aby były one zrozumiałe i ciekawe dla otoczenia. Uczą się też m.in. tego, jak zapanować nad własnym ciałem, mimiką, aby wypadać wiarygodnie. I jak zminimalizować skutki stresu, który zazwyczaj towarzyszy wystąpieniom publicznych. Częścią warsztatów jest praca w profesjonalnym studiu telewizyjnym, którym dysponuje Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Prezentacje przygotowane przez słuchaczy studiów są nagrywane kamerą, jest telewizyjne oświetlenie, mikrofony. Nagrania są następnie oglądane i analizowane w czasie zajęć.
- Staramy się odtwarzać realne, niełatwe i stresujące warunki wystąpień publicznych, aby słuchacze studiów wiedzieli jak się zachować, kiedy będą musieli zmierzyć się z wystąpieniami w prawdziwym życiu, poza murami Uczelni – mówi Radosław Mróz.
- Te zajęcia to strzał w dziesiątkę! Prowadzone przez eksperta, osobę, która jest autorytetem w branży mediów, ma wiedzę i ogromne doświadczenie. Techniki, których uczy nas prowadzący, jego weryfikacja naszych prezentacji i rady są bardzo ważną nauką. To ja powiedziałem panu redaktorowi Mrozowi, że moim zdaniem takie warsztaty powinny być obowiązkowym przedmiotem na każdych studiach. W dzisiejszych czasach, gdzie na każdym kroku stykamy się z różnymi mediami, dużo łatwiej jest funkcjonować, kiedy wiemy jak się przygotować i zachowywać w czasie wystąpień publicznych – mówi dr Rafał Nowakowski, słuchacz studiów, na co dzień Dyrektor Wydziału Analiz i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz wykładowca akademicki Uniwersytetu Dolnośląskiego we Wrocławiu.
- Też uważam, że te zajęcia to „mistrzostwo świata”. Na co dzień jestem Dyrektorem Finansowym w Zakładzie Komunalnym w Opolu. W swojej pracy mam do czynienia z wystąpieniami przed Radą Nadzorczą, Zarządem, kontrahentami. Wiadomo, że chcę wypaść wtedy jak najlepiej. Tymczasem nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak odbiera nas otoczenie podczas naszych wystąpień. Coś, co nam wydaje się oczywiste w naszych wypowiedziach, dla innych może być niezrozumiałe. Nie widzimy też na co dzień samych siebie podczas wystąpień. Dlatego spojrzenie profesjonalisty na nasze zachowanie podczas prezentacji, ocena tego co i jak mówimy, na co zwrócić uwagę i co zmienić jest bardzo kształcące – mówi Ewelina Linek, uczestniczka studiów.

Nie tylko dla biznesu

W obecnej, piątej już edycji studiów EMBA w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa bierze udział 18 słuchaczy, głównie przedstawicieli kadry kierowniczej różnych firm, przedsiębiorstw, instytucji (m.in. KGHM Polska Miedź S.A., TAURON, LPWiK, DODR) oraz jednostek samorządu terytorialnego (m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego). Uczestnicy studiów są z całego regionu, także z Wrocławia i Opola.
- Zdecydowałam się na te studia, ponieważ zależało mi na poszerzeniu wiedzy i kompetencji. Oferta studiów EMBA w Collegium Witelona najlepiej spełniała moje oczekiwania, jeśli chodzi o program studiów, prestiż Uczelni, podejście do studentów. W dodatku wystąpiłam o dofinansowanie studiów z Unii Europejskiej i otrzymałam dotację. Jestem naprawdę zadowolona z wiedzy, którą tu otrzymuję – mówi Ewelina Linek, Dyrektor Finansowy w Zakładzie Komunalnym w Opolu.
- Już od dłuższego czasu planowałem podjęcie studiów, które poszerzą moje kompetencje. Do EMBA w Collegium Witelona przekonało mnie m.in. to, że studia oferują naprawdę dużą dawkę bardzo konkretnej, rzeczowej wiedzy, którą przekazują nam fachowcy w swoich branżach: specjaliści z zakresu prawa, zarządzania, marketingu itp. To fachowcy, którzy uczą nas nie tylko teorii, ale przede wszystkim dzielą się z nami swoimi zawodowymi doświadczeniami i zdobytymi w praktyce umiejętnościami. Są źródłem najlepszej wiedzy o swoich branżach – mówi Arkadiusz Wisłocki, na co dzień zastępca Sztygara Oddziałowego w należącym do KGHM Polska Miedź S.A. Zakładzie Hydrotechnicznym.
- Trafiłem tu, ponieważ zależy mi na poszerzaniu wiedzy, weryfikacji doświadczeń i budowaniu relacji z ludźmi reprezentującymi różne branże. Studia EMBA w Collegium Witelona polecił mi kolega, który ukończył jedną z wcześniejszych edycji. To była naprawdę dobra decyzja, zyskuję nową wiedzę, ciekawe kontakty. W dodatku wiele zajęć odbywa się w formule online, która akurat dla mnie jest bardzo przyjazna, ponieważ jako naukowiec pracuję również w weekendy, w różnych godzinach – mówi dr Rafał Nowakowski, Dyrektor Wydziału Analiz i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wykładowca akademicki Uniwersytetu Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Dzięki online można więcej

- Gdyby nie formuła online, z pewnością trudno byłoby zaprosić do podzielenia się ze słuchaczami studiów EMBA w Collegium Witelona swoją wiedzą i doświadczeniem wysokiej klasy menedżerów, pracujących dla uznanych światowych brandów, członków zarządów korporacji, które są rozpoznawalne na całym świecie, znanych dziennikarzy, ludzi kreujących wizerunek największych firm, osób, których opinie cytowane są często przez media ekonomiczne i biznesowe. A takich właśnie wykładowców zapewniamy – podkreśla dr Karol Rusin, prof. CW, Prorektor ds. Rozwoju w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, Kierownik studiów. – Dyplom EMBA jest nie tylko potwierdzeniem już posiadanych przez menedżera umiejętności z zakresu zarządzania. To przede wszystkim solidna dawka aktualnej wiedzy, przekazywana przez wysokiej klasy specjalistów. Wiedzy, którą słuchacz nabywa w towarzystwie innych menedżerów, pracujących w różnych branżach. Cieszymy się, że do grona naszych studentów EMBA chętnie dołączają np. samorządowcy, którzy dostrzegają potrzebę nowego podejścia do zarządzania również w swoim obszarze. Dla nich szczególnie cenna jest możliwość zderzenia sposobu funkcjonowania administracji ze sposobem funkcjonowania przedsiębiorstw – dodaje dr Karol Rusin.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

FOT. COLLEGIUM WITELONA UCZELNIA PAŃSTWOWA

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. twoja stara pisze:

    A ten Wisłocki to nie ten maż radnej pis co składać zdań nie umie? To dlatego ma posadę w KGHM?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →