OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

15. Legnickie Prezentacje Edukacyjne w Witelonce

Przez   /   10/04/2024  /   No Comments

Bardzo ciekawie można było spędzić dzień na targach edukacyjnych w Collegium Witelona. Szkoły i uczelnie z regionu legnicko-jeleniogórskiego prześcigały się w pomysłach na atrakcyjne przedstawienie swej oferty edukacyjnej.

Na stanowiskach kilku placówek kształcących przyszłe kadry medyczne można było przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów.  Nauczyć się samobadania piersi, przewijania niemowląt, poznać zasady kangurowania, zbadać wzrok. Albo wrócić do domu z malowniczymi ranami, które z wprawą przyprawiały ochotnikom uczennice klasy ratowniczej z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Pojawiło się mnóstwo technologicznych nowinek: od robotów i dronów po gogle VR do nauki – i zabawy – w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu wizyta na 15. Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych mogła być ciekawą przygodą.

Przede wszystkim jednak targi umożliwiały absolwentom podstawówek i szkół średnich zapoznanie się z bardzo szeroką ofertą kształcenia, zasadami rekrutacji. Swe stoiska przygotowało 18 szkół średnich z Legnicy, Chojnowa, uczelnie wyższe z Legnicy, Jeleniej Góry, Polkowic i Wrocławia, instytucje i przedsiębiorcy. Szczególnie szeroko zaprezentował się gospodarz, Collegium Witelona, pokazując m.in. możliwości rozwijania swych zainteresowań w działających w uczelni licznych kołach naukowych.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →