BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Po co gmina Zagrodno pisze strategię na lata 2021-2025

Przez   /   26/10/2020  /   No Comments

W urzędzie gminy ruszyły prace nad stworzeniem Strategii rozwoju gminy Zagrodno na lata 2021-2025. Rozpoczęły się od rozpisania ankiety wśród mieszkańców, by poznać ich oczekiwania, potrzeby, problemy. Głos ludzi będzie podstawą przy określaniu kierunków działania władz samorządowych na najbliższe lata. Dokument ma być gotowy jeszcze w tym roku.

 

Dotychczas obywano się bez strategii. Ale jak wyjaśnia Marcin Traczykowski, naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju w Urzędzie Gminy w Zagrodnie, warto, aby władza miała jasno sprecyzowaną wizję przyszłości i konsekwentnie dążyła do jej realizacji. Można wówczas uniknąć chaotycznych decyzji, których szkodliwość staje się szczególnie jaskrawa, gdy pociąga za sobą utratę publicznych pieniędzy lub społecznej energii.

- Stratega rozwoju określi nasze cele – mówi Marcin Traczykowski. – Co ważne, dokument, gdy raz zostanie przyjęty przez radę gminy, będzie obowiązywał też przyszłe władze.

Teraz jest czas, aby wspólnie zastanowić się, co jest najpilniejsze, najważniejsze, najbardziej oczekiwane przez mieszkańców i najbardziej pożądane z punktu widzenia rozwoju gminy. Zostaną zdiagnozowane jej słabe i mocne strony. Nareszcie będzie wiadomo, jaka ma być gmina Zagrodno w przyszłości: nastawiona na wykorzystanie swego turystycznego potencjału, a może skupiona mocniej na wspieraniu rolnictwa lub traktująca priorytetowo np. działania w obrębie strefy przemysłowej w Łukaszowie…

Wybrana została zewnętrzna firma, która zajmie się przygotowaniem projektu strategii, ale władzom gminy zależy, aby do prac nad dokumentem włączyć możliwie szerokie grono mieszkańców. W internecie już można wypełnić ankietę na temat warunków życia w gminie Zagrodno (bezpośredni link jest na oficjalnej stronie gminy Zagrodno.eu). Wójt Karolina Bardowska zachęca, by znaleźć na to czas, bo im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym bardziej miarodajne będą jego wyniki. Zebrane w ten sposób opinie posłużą do sformułowania wniosków w zakresie oczekiwań mieszkańców, co do wizji, celów i zadań publicznych realizowanych przez organy władzy gminy w terminie do 2025 roku.

Piotr Kanikowski

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG-20201201-WA0001

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

Read More →