AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Przez   /   09/08/2020  /   28 Comments

Legnicki radny PiS Andrzej Lorenc żartuje sobie z umieszczenia transpłciowej dziewczyny na męskim oddziale aresztu. Na sugestię internauty, że może dojść do seksualnych nadużyć, odpowiada: “przynajmniej dowie się jakiej jest płci”.

W sobotę Andrzej Lorenc zamieścił na swoim Facebooku link do strony TVP Info z publikacją wymierzoną w Margot, transseksualną aktywistkę kolektywu “Stop Bzdurom”, zatrzymaną przez policję za atak na homofobiczną furgonetkę “Stop pedofilii”. W artykule zacytowano słowa Margot z rozmowy z dziennikarką Newsweeka Renatą Kim: “Od wczoraj uprawiamy sobie taki sport. Łapanie na mieście ciężarówek fundacji „Pro”. Pod zamieszonym przez Andrzeja Lorenca linkiem pojawił się opatrzony radosnym emotikonem komentarz internautki Peggy Brown: “Z tego co przed chwilą wyczytałam, Margot niestety trafi na męski oddział aresztu. Tam również uprawia się różne sporty”. Radny pociągnął żart: “Peggy Brown przynajmniej dowie się jakiej jest płci ”

Tego samego dnia radny Andrzej Lorenc zamieścił na Fecebooku poniższego mema z “żartem” w podobnym stylu, raz jeszcze dając znać, jak dowcipna wydaje mu się  perspektywa więziennych gwałtów na transseksualistce.

Moje trzy grosze: Z internetu chamstwo wybija co rusz jak szambo w “Weselu” Smarzowskiego. Na ogół poprzestaję na zatkaniu nosa. I w tym przypadku też bym tak zrobił, gdyby nie publiczny mandat, który Andrzej Lorenc sprawuje w Radzie Miejskiej Legnicy. Pal sześć knajackie poczucie humoru pana radnego, bo jednych bawią Weiss z Tymem a innych Makowski. Gdyby tylko o to chodziło, nie zawracałbym nikomu głowy. Przez żarty Lorenca przebija jednak pogarda do człowieka, przerażająca w przypadku osoby, która w samorządzie ma możliwość tworzenia prawa. Wyborcy muszą o tym wiedzieć. Piotr Kanikowski 

 

PS: Dostaliśmy następujący mejl. “Witam, dziękuję za artykuł I poinformanie o haniebnym zachowaniu radnego PiS.  Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że Margot to aktywistka niebinarna (nie transseksualna), korzystająca z żeńskich zaimkow. “.

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 45 dni temu dnia 09/08/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2020 @ 7:52 am
 • W dziale: wiadomości

28 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Zna pan może takie nazwisko jak Niewiadomski? Co to za irracjonalny spos>>>ciekawe pod kogo obecnie podkladasz tego prawicowego smiecia

 2. Ksiądz Busoni pisze:

  Panie Kanikowski. Dziękuję za odpowiedź, która w najmniejszym stopniu nie rozwiewa moich wątpliwości. Cały ton narracji artykułu jednoznacznie broni Michała M., a wszystkie negatywne emocje zrzuca na radnego. ,, Przez żarty Lorenca przebija jednak pogarda do człowieka, przerażająca w przypadku osoby, która w samorządzie ma możliwość tworzenia prawa.’’. Przerażająca jest jedynie Pańska głupota. Czyli w przypadku osób które nie mają możliwości tworzenia prawa pogarda dla człowieka jest czymś mniej przerażającym? Zna pan może takie nazwisko jak Niewiadomski? Co to za irracjonalny sposób selekcji? Jest Pan obrońcą bandyckich zachowań i zobaczymy jak daleko zajedzie Pan na tym wózku.

 3. lustrator pisze:

  Radny jest emanacja społeczeństwa i swoim zachowaniem w większości przypadków wyraża zdanie swoich wyborców zachowując przy tym również formę preferowaną przez tych wyborców. Czy się komuś podoba czy nie tacy właśnie jesteśmy!>>>>nie zauwazylem.Ale to jest znakomite.>>>Jestesmy durniami wiemy o tym ale to nam sie podoba.Tyle tylko ze nikt ale to nikt nie moze nam tego powiedziec .Jak widac ten narod znowu odstaje od reszty swiata i znowu reszta swiata machnie na toto reka albo otoczy opieka.

 4. lustrator pisze:

  Wielokrotnie w komentarzach prosiłem Lustratora o większą powściągliwość i używanie takiego języka, który nie znieważa. Niniejszym ponawiam ten apel, kierując go równocześnie do Pana.>>>opowiem Panu historyjka z filmu bo nie chce mi sie przytaczac calej propagandy PICu bardzo tutaj zywej i uzywanej przez tych biedakow pokrzywdzonych przez los. Placza i jecza bo nie daja rady. .Maja ciezko to fakt ale nikt im niczego nie obiecywał.Otoz w pierwszej scenie filmu bohater nazwijmy go dobry dociska do ziemi sku..yna ktory widzac ze ginie blaga o litosc. Po chwili zastanawienia dobry puszcza sku…yna. Ostatnia scena filmu to kiedy to sku..yn dociska dobrego do ziemi z nozem przy szyji i kiedy tamten prosi o litosc…… podcina mu gardło.

 5. lustrator pisze:

  nie jest mowa nienawiści jeżeli na głupotę będziemy odpowiadać chamstwem?>>>>>jako ze ksiezulo szybko stał sie legniczaninem ale z tymi sami argumentami to>>>>jak wynika z tresci nie nalezy nic pisac o glupocie radnego bo to nakreca spirale nienawisci. Dobre.

  bawi mnie idea sprzeciwu dla mowy nienawiści wyrażana przez osoby, które prowokują a wręcz nawołują do konfrontacji ulicznej >>>tak to sie zaczelo w USA kiedy ludzi w koncu ogarnał wkurw i zaczeli swoja rewolucje.Jak zobaczyli ze to jedyna droga jak teraz.Inaczej z wami jak widac nie da sie .

  wi nie ideologi LGBT i zgodnie z istotą demokracji to ona ma prymat nad mniejszością! Więc dlaczego nie szanuje się zdanie większości kontestując jej decyzję poprzez porównywanie do motłochu? Czy przeciwnicy>>>jesli wiekszsc opowie sie za mordowaniem gejow to co na to stara pierdola powie tym razem.
  Czy to jest aby jeszcze demokracja czy już wyłącznie >>>>to juz nie jest demokracja to rezim glupich.Nikt nie bedzie czekał nastepne 100lat az glupi zmadrzeje. Swoja droga to jakie wy macie pojecie o demokracji to juz podpina sie pod odebraniem wam praw wyborczych. Cos o demokracji wide gogolek.

  k długo jak żądania nie będą poparte racjonalnymi propozycjami zmian prawa gwarantującymi poszanowanie OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA tak>>>rosumiem ze glos maja tylko katolicy, ksieza i reszta wyznaczona przez wodza.

 6. Legniczanin pisze:

  Panie Piotrze,

  Radny jest emanacja społeczeństwa i swoim zachowaniem w większości przypadków wyraża zdanie swoich wyborców zachowując przy tym również formę preferowaną przez tych wyborców. Czy się komuś podoba czy nie tacy właśnie jesteśmy!

  Tylko czy Pana komentarz do wypowiedzi radnego nie jest zbyt emocjonalny. Czy to nie jest mowa nienawiści jeżeli na głupotę będziemy odpowiadać chamstwem?

  Bawi mnie idea sprzeciwu dla mowy nienawiści wyrażana przez osoby, które prowokują a wręcz nawołują do konfrontacji ulicznej organizując protesty przed różnymi instytucjami?

  Większość społeczeństwa mówi nie ideologi LGBT i zgodnie z istotą demokracji to ona ma prymat nad mniejszością! Więc dlaczego nie szanuje się zdanie większości kontestując jej decyzję poprzez porównywanie do motłochu? Czy przeciwnicy większość to elita, która ma prawo uzurpować sobie prawo decydowania za większość? Czy to jest aby jeszcze demokracja czy już wyłącznie pajdokracja?

  Tak długo jak żądania nie będą poparte racjonalnymi propozycjami zmian prawa gwarantującymi poszanowanie OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA tak długo działania garstki będą skutkować wyłącznie eskalowaniem konfliktu i pogłębianiem różnic a w konsekwencji wzajemnej nienawiści. I czy to jest właśnie ta miłość preferowana przez LGBT?

 7. DO KSIĄDZ BUSONI. Chyba nie walczy Pan z Kanikowskim ale z własnymi urojeniami na temat Kanikowskiego. Urojeniami, bo nigdzie nie napisałem, że podoba mi się atak Margot na furgonetkę Stop pedofilii. Nigdzie nie broniłem Margot. Jeśli to Pana interesuje, uważam, że jeśli popełniła przestępstwo albo wykroczenie, to jak każdy obywatel powinna zostać potraktowana zgodnie z obowiązującymi kodeksami, więc w tym punkcie pewnie możemy się zgodzić. Poróżni nas pewnie ocena tego, czy organy państwa zastosowały wobec Margot oraz osób stających w jej obronie środki adekwatne do sytuacji. W tej kwestii polegam przede wszystkim na opinii Rzecznika Praw Obywatelskich i raporcie Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, w którym zawarto dość argumentów, aby podważyć Pańską tezę, że mamy do czynienia z prostą dychotomią bandyci kontra praworządne państwo. Chętnie bym podyskutował na ten temat z kimś, kto zamiast obrazić stara się zrozumieć przeciwnika. To, że ludzie różnią się w poglądach, nie wyklucza przecież wzajemnego szacunku. Pan nie daje na taką rozmowę szansy. Jednak mniejsza o te marginesy. W kwestii meritum proszę zauważyć, że wcale nie o Margot traktuje mój artykuł, ale o legnickim radnym jako osobie sprawującej funkcję publiczną i z tego powodu podlegającej szczególnej kontroli społecznej lub medialnej krytyce. Media mają nie tylko prawo, ale też obowiązek informować o takich sytuacjach. Styl, w jakim Pan i Lustrator wiedziecie swoje spory, zależy od Was obojga. Wielokrotnie w komentarzach prosiłem Lustratora o większą powściągliwość i używanie takiego języka, który nie znieważa. Niniejszym ponawiam ten apel, kierując go równocześnie do Pana.

 8. lustrator pisze:

  bo widzisz czloweczku. Gdyby zdradziła go z lesniczym to byłby dramat ale skoro z ksiedzem ktory zniknał to to juz jest komedia.

 9. lustrator pisze:

  sprobuj lewatywy czlowieczku. Moze nie pomoze ale radosc dla rodziny bedzie.

 10. Ksiądz Busoni pisze:

  Kanikowski+lustrator= 24legnica.pl Witamy w intelektualnym szambie! Nawiedzony redaktorek trzeciego sortu i jego psychofan, którego bawi mord dwóch osób i gwałty na dzieciach.
  Legniczanie-plujcie na to ścierwo- i nie żałujcie śliny!

 11. lustrator pisze:

  a co bys lwie legnicki powiedział o tym bo mnie rozbawiło do lez>>>Leśniczy z Kaszub odkrył romans żony z proboszczem kapelanem wojskowym. Chwycił za sztucer i zastrzelił ją, potem siebie. Ksiądz przepadł bez wieści.

 12. lustrator pisze:

  a tak na marginesie stary pierdolo z legnicy.Wiemy juz nie cierpisz tego czy tamtego czego cierpiec nie wypada a co generalnie ci jednak nie przeszkadza w niczym na zasadzie ze owszem ALE….Przy okazji bizonku przedmiesc a co cie wnerwia najbardziej ale tak dokladnie.Fakty ludzie opinie.

 13. lustrator pisze:

  jak widzimy mamy tutaj niezlego komedianta.Trzyma sie recami i nogami a nawet ogonkiem.Spokojnie ksiezulko damy rade. Jak sie troche wespniesz na palce to bedzie lepiej bo to to dolina bizonku uliczny. Wypierz koszulke popraw makijaz i sprobuj jeszcz raz wyjasnic ło co idzie w tekscie bo na ulice Berlina wychodza ludzie z rozpaczy niezrozumienia.

 14. Ksiądz Busoni pisze:

  Drogi Kafarze! Wywołany niejako do tablicy czuję się zobowiązany odpowiedzieć. Co wydaje Ci się okropne? Walka z Kanikowskim i jego pachołkiem Lustratorem? Siewcami mowy nienawiści, kłamstwa, fałszu i obłudy? Nie bluzgam najbardziej wstrętnymi epitetami- jestem w stanie ułożyć bardzo kolorowe wiązanki, czego jednak nie czynię. Twoje zarzuty są bezzasadne ponieważ nie mam zamiaru bronić bandytów. Ani tych w sutannach ani tych w tęczowych kolorach. Jeszcze są w Polsce tacy ludzie którym poprawność polityczna (czymkolwiek jest) nie wyprała mózgów. Nie jestem księdzem, to chyba cytując pewnego klasyka ,,oczywista oczywistość’’. Dziękuję za życzenia. Walkę z pismakiem trzeciego sortu zamierzam prowadzić dalej. Aż do szczęśliwego końca. I na sam koniec. ,,Ograbiłeś nie tylko z dobrego imienia, szacunku, ale nawet z godności’’. Das is unmöglich. Kanikowski nie posiada dobrego imienia. Nie posiada szacunku społecznego, jedynym chyba jego zwolennikiem jest stary legnicki obrońca Stalina i ZSRR tzw. Żuraw. A godności wyzbył się pisząc dziesiątki demoralizujących i skretyniałych artykułów, w których obrażał i szydził z innych ludzi. W powyższym chodzi broni człowieka łamiącego polskie prawo, który dokonał napaści. I to jest właśnie normalność według Kanikowskiego. Kogo zacznie bronić jutro? Złodziei sklepowych? Kanikowski- splunięcia niewart jesteś. Tyle i aż tyle.

 15. Kafar pisze:

  Do Księdza Busoni: Nie chcę uchodzić za obrońcę gospodarza, ale to co robisz wydaje mi się okropne. Wyobraź sobie, że wchodzisz do domu gospodarza i bluzgasz na niego najbardziej wstrętnymi epitetami. Wyobraź sobie, że ktoś do ciebie przychodzi i w taki sam sposób traktuje ciebie. A ty właśnie to zrobiłeś. Wszedłeś na teren gospodarza i po prostu naplułeś mu do zupy, zwyzywałeś i ograbiłeś nie tylko z dobrego imienia, szacunku, ale nawet z godności.
  Rzeczywiście jesteś księdzem? Nie wierzę. Podszywasz się po to, by znieważać. Pewnie w innych warunkach mógłbyś się posunąć do czegoś jeszcze. Może jednak nie? Może jednak myślisz? W wolnej chwili pomyśl o sobie – w jakim ciemnym zaułku zaprowadziłeś sam siebie. I w tej kwestii (autorefleksji) życzę Ci jak najbardziej sukcesu.

 16. lustrator pisze:

  I gdzie tu naruszone prawa oraz umożliwienie dokonania gwałtu???>>>>tomcio paluch ty czytaty czy tylko pijaty.Czy tylko nie potrafisz zrozumiec prostego tekstu ale lacine juz tak. Moze juz dosc tej blazenady nie na temat.

 17. lustrator pisze:

  ogolnie rzecz biorac bisoni wziales sobie za nazwisko inteligenta ale widac ze wspinasz sie na palce zeby mu dorownac ale to nie wystarczy.Musisz troche podrosc jeszcze ale oczywiscie w trakcie mozesz popyskowac…na paluszkach.Tyle ze przynudzasz niemilosiernie jak stara pierdola z legnicy.

 18. lustrator pisze:

  Widzę tutaj żarty z gwałtu na dzieciach. Z tym porządku nie raczysz zrobić moralisto od siedmiu boleści?>>powaznie ksiezulko widzisz zarty???To wiele tlumaczy ksiezulku bo to sa zarty z ciebie ale nastepnym razem zaznacze to wyraznie a moze i podkresle. Swoja droga jak radny moze……..ksiezulku to kto i co komu zabroni.Prezydent moze ,plemier moze…. A nawet ksiondz moze mowiac ze dzieci same chciały.

 19. Legniczanin pisze:

  Na wp napisali: Zatrzymanie Margot. Pojedyncza cela

  Z relacji przedstawicieli RPO opublikowanej na stronach instytucji wynika, że Margot przebywa obecnie w tymczasowej pojedynczej celi. Jest tak z uwagi na warunki wprowadzone z powodu epidemii koronwirusa i jest to także zgodne kodeksem postępowania karnego. Dr Ewa Dawidziuk miała również okazję porozmawiać z Margot na osobności. Z jej relacji wynika, że transseksualna aktywistka została poinformowana o swoich prawach. “Poinformowano ją o zasadach odbywania tymczasowego aresztowania, konieczności wystąpienia do dyrektora jednostki z prośbą m.in. o dietę wegańską, talon na paczkę odzieżową czy możliwości wypożyczania książek z biblioteki i robienia zakupów w kantynie więziennej” – czytamy w komunikacie.

  I gdzie tu naruszone prawa oraz umożliwienie dokonania gwałtu???

 20. Ksiądz Busoni pisze:

  Kanikowski! Zamiast zwracać uwagę na e-maile o wątpliwej wartości, zajmij się lepiej mową nienawiści na swoim portaliku. Miejscowy kretyn o nicku LUSTRATOR pisze:
  09/08/2020 O 20:02 ,,zabawne jak czytam koscielne zadupie gdzie owszem pisza ze radny sobie zakpił a ksiondz moze i wykorzystał biedne dziecko ale….I tutaj prawdziwa kakofonia glupot i idiotyznow.Nie ma zadnego ale…. biedaku koscielny’’.
  Widzę tutaj żarty z gwałtu na dzieciach. Z tym porządku nie raczysz zrobić moralisto od siedmiu boleści?

 21. lustrator pisze:

  zabawne jak czytam koscielne zadupie gdzie owszem pisza ze radny sobie zakpił a ksiondz moze i wykorzystał biedne dziecko ale….I tutaj prawdziwa kakofonia glupot i idiotyznow.Nie ma zadnego ale…. biedaku koscielny.

 22. Ksiądz Busoni pisze:

  O czym ty bredzisz redaktorku? Na twoim miejscu byłbym ostrożniejszy w pisaniu bzdur. Radny mógłby cię pozwać do sądu za twoje insynuacje. Żarty (?) radnego są moim zdaniem głupie i niestosowne. Ale artykuł Kanikowskiego jest równie głupi, gdzie własną interpretację tępych żartów uważa on za prawdę objawioną. Ani w poście ani w memie nie ma BEZPOŚREDNIEJ wzmianki o gwałcie. I czego broni Kanikowski? Bandyty czy bandytki- to nieważne. Lorenc jest winny głupich żartów, on czy tam ona Margot NAPAŚCI, a Kanikowski bezdennej głupoty i skarlenia moralnego. ,, Z internetu chamstwo wybija co rusz jak szambo w “Weselu” Smarzowskiego’’. Masz rację redaktorku- z tym, że piszesz sam o sobie. Wspaniałego sobie idola znalazłeś, nawiedzonego z nienawiści reżysera, twórcę okropnych gniotów. Żałosne.

 23. lustrator pisze:

  ale biorąc sprawe powaznie. Tak ten pan bedący publicznym idiotą ma nawet ten szkopul ze nawet na takiego wyglada. Ale to juz nie jest jego problem ale tych ktorzy go wybrali.Takich panow tak wygladajacych i tak mowiacych sa tlumy. A dlaczego teraz mowia. Bo wlasnie juz moga .Wlasnie wstali z kolan dowiedzieli sie ze sa idiotami ale rownoczesnie ze….. to nic złego.

 24. lustrator pisze:

  POspólstwo mogło do woli żartować z Kaczyńskiego t>>.na swoj sposob komiczne.A kto to jest kaczynski i dlaczego go nie mozna obsmiac? Gdyby zachowac standart i ciasnote umyslowa pewnego starego idioty z legnicy…skoro mozna było Tuska??

 25. lustrator pisze:

  no cóz stały element idioty reprezentanta zadupia koscielnego czyli tzw suwerene.A inaczej tzw leperiada.Bo czyz mozna zgwalcic prostytutke. A mozna zgwalcic radnego?Pardon za porownanie.

 26. Legniczanin pisze:

  Do Redaktora,

  Szanowny Panie… legnicki radny to jeszcze żaden vox populi nawet partii do której przynależy! Skoro POspólstwo mogło do woli żartować z Kaczyńskiego to oczywistym jest, iż z podobną reakcją mogą się spotkać osoby, które wykorzystywały w swoich działaniach symbole religijne. Kto mieczem wojuje z podobnym orężem może się spotkać…

  Żadna partia a tym bardziej rządząca nie popiera gwałcenia w zakładach penitencjarnych. Proszę zauważyć, iż nasz system penitencjarny może nie jest idealny, ale plasuje się w rankingu średniaków…. Oczekuję, iż w odpowiedzi wskaże Pan systemy prawne i penitencjarne innych krajów przygotowane do osadzania ludzi z niepotwierdzoną formalnie płcią.

  W żaden sposób nie można przyjąć, iż zostanie naruszona nietykalność osadzonej aktywistki. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, iż aktywistka trafi do celi pojedynczej, ale przecież tego żaden kontestujący sytuację dziennikarz nie będzie sprawdzał.

 27. DO LEGNICZANIN. Szanowny Panie. Nie będę wchodził w dyskusję na temat traktowania Margot przez organy polskiego państwa, bo zupełnie nie tego dotyczy mój artykuł. Ja stawiam pytanie, co myśleć o radnym, przedstawicielu rządzącej partii, który pochwala więzienne gwałty na osobach wtrąconych przez władze do więzienia.

 28. Legniczanin pisze:

  Panie Redaktorze!
  Nadmierna tolerancja zawsze rodzi patologię!!! Proponuję zachować umiar adekwatny do sytuacji…..

  Abstrahując od treści i formy przekazu radnego, zacznijmy rozmawiać o rzeczywistym problemie:
  1. Zgodnie z przepisami prawa o płci osadzonego decyduje jego formalne określenie a nie poczucie, które może mieć przecież charakter chwilowego.
  2. Jak będą czuć się inni osadzeni, którzy będą odbywać karę z osobą formalnie innej płci? Ich prawa się nie liczą???
  3. Czy wobec niedopełnienia wymogów formalnych osoba w trakcie procesu zmiany płci ma być bezkarna, bo nie można jej osadzić w zakładzie penitencjarnym w sposób nie naruszający praw jej (rzekomych, wobec niepewnego statusu płci) i innych osadzonych?
  4. A może należy zacząć tworzyć specjalne oddziały dla osadzonych w trakcie procesu zmiany płci i jak wówczas ich grupować?

  Wracając do zasady dura lex, sed lex… działaczka została osadzona zgodnie z przepisami i w każdym innym państwie identycznie zostałaby zakwalifikowana!

  P.S.
  Radny swojego głupiego mema nie odnosił do żadnej osoby a sytuacji, która nie tyle jest śmieszna co tragiczna, bowiem prawa jednostek mają być większe od społeczności. Powraca kolejna rasa …ups… płeć chciałoby się powiedzieć “Panów”, ale w kontekście sytuacji to chyba niewłaściwe określenie! Może ubermench?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →