AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Ponad 200 gości na Forum Wolontariatu w Legnicy

Przez   /   02/12/2019  /   No Comments

Centrum wolontariatu miejskiego #TEAMLegnica i Urząd Miasta przy wsparciu finansowym KGHM Polska Miedź SA zorganizowali w Hotelu Qubus dwudniowe (2-3 grudnia) I Regionalne Forum Wolontariatu pod hasłem Uzależnieni od pomagania.

Przybyło ponad dwustu gości, młodych i starszych, zaangażowanych w niesienie pomocy ludziom będącym w potrzebie, z kilku krajowych ośrodków, z naszego regionu i miasta. Dzielą się swymi doświadczeniami w działalności wolontariackiej. Dyskutują nad istotą tej idei, jej skutecznych rozwiązaniach organizacyjnych i prawnych. Specjaliści z tej sfery aktywności społecznej, przybyli z Warszawy, Darłowa i Legnicy, prowadzą prelekcje.
- Forum jest platformą wymiany doświadczeń, dotyczących działalności wolontariackiej, ale też inspiracją dla młodych osób, szukających dopiero informacji, jak zacząć działać – podkreślał prezydent Tadeusz Krzakowski, otwierając Forum. – Realizując w mieście projekt #TEAMLegnica, już od dwóch lat, stawiamy na jego ogromną wartość edukacyjną. Nasi wolontariusze muszą mieć dostęp do autorytetów w tej dziedzinie. Forum im to zapewni. Zaprosimy też samorządy z Zagłębia Miedziowego, bo nasze działania wolontariackie wzbudzają duże zainteresowanie regionalne – mówił prezydent.
W tej części Forum poruszona była także problematyka wolontariatów zagranicznych – czy takie działanie to hit, czy kit? Z wystąpień i porównań z zagranicą wynika, że w kraju i w regionie mamy jeszcze wiele do zrobienia. Ważnym wątkiem debat są związki wolontariatu z samorządami. Okazuje się, że taki model – coraz szerzej działający w Legnicy – ma bardzo motywujący wpływ na integrację lokalnej społeczności.
We wtorek kolejny dzień Forum. Odbędą się zajęcia warsztatowe dotyczące m.in. promowania inicjatyw społecznych i wolontariat w social mediach, aspekty formalno-prawne wolontariatu i większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy dzięki własnym doświadczeniom wolontariusza.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA  W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PLAY CITY przerwa FB

Park Rozrywki Play City ogłasza przerwę na miesiąc sierpień.

Read More →