wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Ilustracje do czytania” Katarzyny Bogdańskiej

Przez   /   10/09/2019  /   No Comments

W Galerii Satyrykon (Rynek 36) można już oglądać nową wystawę “Ilustracje do czytania” Katarzyny Bogdańskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek (13 września), o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny.

Wystawa prezentuje ilustracje prasowe autorki, stworzone m.in. na potrzeby ważnych społecznie reportaży w „Wysokich Obcasach”, ale nie tylko. Na wystawie prezentowane są m.in. prace „Piersi pod ochroną” czy „Żylaki”, które zdobyły międzynarodowe nagrody i światowe uznanie.
- Tytuł wystawy „Ilustracje do czytania” jest bardzo znaczący. Patrząc bowiem na prace autorki, od razu można się domyślić, jakiemu tematowi poświęcony był ilustrowany przez nią artykuł. Jej prace są psychologiczne, wyraziste, naprawdę świetne. Zapraszamy na tę wystawę – mówi Janina Szlempo z Galerii Satyrykon.
Katarzyna Bogdańska studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka i pracuje w stolicy. Jest cenioną ilustratorką prasową w kraju i za granicą. W przyszłym roku, w Stanach Zjednoczonych, ukaże się pierwsza ilustrowana przez nią książka dla dzieci. Jej ilustracje są publikowane w najważniejszych, opiniotwórczych magazynach świata (m.in. w The Boston Globe, The Washington Post, ProPublica, The Atlantic, Harvard Magazine, Fletcher Magazine, Politico, Yes! Magazine) i nagradzane na prestiżowych, międzynarodowych konkursach.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

RYC. KATARZYNA BOGDAŃSKA/ LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 329 dni temu dnia 10/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 10, 2019 @ 3:04 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

glomb-018-1024x683 (1)

Teatr Modrzejewskiej wznawia działalność

Read More →