Winkelmann
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Przedszkolaki z Krasnalka zrywają z plastikiem

Przez   /   07/05/2019  /   No Comments

Galeria Sztuki w Legnicy, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Srebra, zorganizowała dzieciom (6 maja) zajęcia nawiązujące do miejskiej akcji Zrywam z plastikiem. To kolejna instytucja włączająca się w ograniczanie użycia plastikowych, jednorazowych produktów i opakowań.

Dzieciaki z przedszkola Miedziany Krasnalek puściły wodzę fantazji. Na przygotowanych, płóciennych torbach wielokrotnego użytku namalowali farbami wszystko to, co się im kojarzyło z biżuterią. Powstały mini dzieła sztuki, które będą na pewno służyć małym artystom przez długi czas.
- Takie torby bardziej mi się podobają od foliowych – stwierdziła rezolutnie pięciolatka Ania. – Powiem mamie, żeby tylko do nich wkładała zakupy.
Wcześniej przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo szkodliwe są dla przyrody jednorazowe torby plastikowe i jak bardzo niszczą nasz świat.
Następne warsztaty z tego cyklu odbędą się już w piątek (10 maja) o godzinie 12.00 w Galerii Sztuki. Tym razem tematem przewodnim będzie biżuteria wykonywana z materiałów przeznaczanych do recyklingu.
Więcej informacji na temat akcji Zrywam z plastikiem można uzyskać, włączając się aktywnie w tworzenie grupy FB @Zrywam z plastikiem, na Instagramie #zrywamzplastikiem, a także na dedykowanej podstronie  https://portal.legnica.eu/zrywam-z-plastikiem/.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

maj2-300x200

Towarzyski Turniej Rycerski na Zamku Grodziec

Read More →