Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Od środy nie tylko w Legnicy “Świat pod Kyczerą”

Przez   /   30/06/2015  /   No Comments

W środę (1 lipca) rusza dolnośląska edycja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”. Na zaproszenie legnickich Łemków, w Legnicy, okolicznych miastach i wioskach wystąpią zespoły z Brazylii, Turcji, Słowacji, Tajwanu, Serbii, Polski, Portoryko, Ukrainy i Rumunii. 

Goście festiwalu rozpoczną pobyt w Legnicy od odwiedzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, Noclegowni i Domu Dziennego Pobytu. Później złożą wizytę prezydentowi Legnicy. Na godz. 15.30 zaplanowany jest barwny korowód w legnickim Rynku. O godzinie 16.30 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbędzie się Koncert Galowy festiwalu „Świat pod Kyczerą”. Wstęp wolny.

Od 27 czerwca artyści podróżowali z Kyczerą po Małopolsce i Słowacji. Na Dolnym Śląsku zabawią do 5 lipca. Poza Legnicą wystąpią w Chocianowie, Wołowie, na zamku w Grodźcu, w Mierczycach, Lubiążu, Rudnej, Orsku, Nieszczycach, Studzionkach, Górzynie, Gawronkach, Wysokiem, Liśccu oraz Zamienicach. Szczegółowy program na plakacie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

034

Grzegorz Niemyjski – artysta z legnickich przestrzeni

Read More →