basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

C.d. “ruskich cweli”. Matka Kurka przegrał apelację

Przez   /   01/06/2013  /   No Comments

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok wydany trzy miesiące temu w Legnicy za internetowy wpis, że  “Polską rządzą dwa ruskie cwele Tusk i Komorowski”.  Sądy zgodziły się, że jego autor – bloger z podchojnowskiej wsi –  jest winny znieważenia prezydenta. Wyrok jest prawomocny, ale Piotr W. nie zamierza się z nim pogodzić. Idzie do Strasburga.

Zgodnie z podtrzymanym wyrokiem, Piotr W. jest winny znieważenia głowy polskiego państwa, ale nie został ukarany. Jako stronę przegraną, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obciążył go ponadto kosztami procesu.  Matce _Kurka nakazano powstrzymanie się od wypowiedzi zniesławiających prezydenta i warunkowo zawieszono postępowanie na jeden rok. Jeśli naruszy ten warunek, będzie się musiał liczyć z surowszymi konsekwencjami.

Piotr W. bardzo na rolę męczennika liczył, ale jak dotąd nałożonego w lutym przez legnicki sąd nakazu nie ośmielił się złamać. Wybrał inną – mniej dotkliwą, choć równie spektakularną – drogę. Po przegraniu apelacji, zamierza skierować wniosek o kasację wyroku. Liczy, że zostanie odrzucona, a to pozwoli mu zwrócić się do Trybunału Praw Człowieka w Starsburgu. Blogera bardzo pociąga wizja strasburskiego procesu Matka_Kurka przeciw Polsce.

Chciałby w nim użyć argumentu, na który legnicki i wrocławski sąd okazały się niewrażliwe. Piotr W. nazywa go “zasadą symetrii”. Zgodnie z nią, jeśli prezydent Lech Kaczyński mógł być bezkarnie znieważany przez Lecha Wałęsę, Donalda Tuska, Stefana Niesiołowskiego i Bronisława Komorowskiego, to w myśl konstytucyjnej zasady równości obywateli wobec prawa  prokuratura nie powinna też ciągać po sądach Matki_Kurka za byle cwela pod adresem obecnego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. A jeśli koniecznie chce ukarać blogera, to symetrycznie powinna ukarać także Wałęsę, Tuska, Niesiołowskiego i Komorowskiego. Bo zdaniem Matki_Kurka można postawić znak równości między jego stwierdzeniem “ruski cwel Komorowski” a słowami Wałęsy (“Durnia mamy za prezydenta”), Tuska (“Po tym, jak nowy prezydent mówi słowa przysięgi, jest tylko prestiż, zaszczyt, żyrandol, pałac i weto”), Niesiołowskiego (“Psychiatra powinien przy Kaczyńskim siedzieć”) i Komorowskiego (“Jaka wizyta, taki zamach”).

Zatem ciąg dalszy nastąpi? Niewątpliwie.

Kontrowersyjny tekst pod tytułem “Polską rządzą dwa ruskie cwele Tusk i Komorowski” nie zniknął z portalu, na którym Piotr W. go opublikował.

Więcej o sprawie TUTAJ.

Felieton po legnickiej rozprawie: Mokry kapiszon

 

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2018 dni temu dnia 01/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 1, 2013 @ 7:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obl014

Debiut Chóru Katedralnego Diecezji Legnickiej

Read More →