Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

5. Zimowy Bieg Wulkanów 9 grudnia na zamku w Grodźcu

Przez   /   08/12/2017  /   No Comments

Niemożliwe, by biegacze zapadli w sen zimowy przed piątą edycją Zimowego Biegu Wulkanów – szaloną końcówką sezonu przygotowywaną przez Mirosława Kopińskiego. Impreza już jutr9 w Grodźcu. Na listę startową wpisało się ponad 200 zawodników z całej Polski. Czego mogą się spodziewać na trasie?

Czego się spodziewać?

Rozgrzewki z Żanetą Szariatą, dzięki której jeszcze przed startem krew zacznie szybciej krążyć. Wyścigu po murach i tajemniczych zakamarkach zamku. Brodzenia w zamkowej fosie, co – jeśli do 9 grudnia złapie mróz – niekoniecznie musi być przyjemne. Rozgrzewającego ognia na trasie – do sforsowania. Wymyślnych przeszkód, wymagających silnych rąk i nóg, poczucia równowagi, zwinności, sprytu. Stromych zbiegów i podbiegów po leśnych duktach oraz piaskowych zboczach nieczynnej żwirowni w Olszanicy. Mieszkańców wsi Jurków,którzy jak zwykle wyjdą na trasę, by podać biegnącym kubek napoju. Wspólnych harców pod sceną z nieposkromionym dyrektorem Biegu Wulkanów Mirosławem Kopińskim. Różnych innych szaleństw. Integracyjnej zabawy tanecznej po biegu połączonej z nocnym zwiedzaniem zamku. Duchów. Wyborów miss i mistera baletów. Jajecznicy na sto jaj na śniadanie.

Trasa ma 12 kilometrów. W biegu głównym  (godz. 13) mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 17 lat,ale wcześniej na znacznie mniejszym dystansie zostanie rozegrany bieg dla dzieci i bieg rodzinny.  Zapisy i dodatkowe informacje: www.biegwulkanow.pl. Portal 24Legnica.pl jest partnerem medialnym Biegu Wulkanów. Po imprezeie znajdziecie w naszej bazie swoje zdjęcia z trasy. Życzymy dobrej zabawy.

Sobota 8.12.2017 r.

Miejsce: Zamek Grodziec w Grodźcu.

9.00 – otwarcie biura zawodów,

10.00 – 18.00 – Kram pod wulkanem – „SPORT, REGION, TRADYCJA” ,

11.00 – Biegi dzieci – drużynowy bieg rodzinny po zamku
i bieg ekstremalny; szczegóły: http://biegwulkanow.pl/content/biegi-dzieci-podczas-4-zimowego-biegu-wul…

12.00 – dekoracja najmłodszych,
12:40 – rozgrzewka z trenerką Fitnes Żanetą Szarata.
12.55 – Gry i zabawy z biegaczami

13.00 – start biegu głównego – 13 km,

15.30 – dekoracja najlepszych kobiet i mężczyzn,

18.00 – … – Nocne Zwiedzanie Zamku – szczegóły: http://biegwulkanow.pl/content/nocne-zwiedzanie-zamku-szczeg%C3%B3%C5%82y

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 289 dni temu dnia 08/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2017 @ 3:45 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2018-faurecja-sponsorem-miedzi_1537449818_9818

Faurecia nowym sponsorem Miedzi Legnica

Read More →