DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

ZUS ogłasza konkurs dla gimnazjalistów

Przez   /   02/10/2014  /   No Comments

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłosić się do ogłoszonego konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Na zwycięzców czekają nagrody. Warunkiem udziału w konkursie jest przystąpienie przez szkołę do projektu „Lekcje z ZUS”.

Konkurs ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to część projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej od 2013 r. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponad 12 tys. uczniów ze 186 placówek w Polsce już z niego skorzystało.

Szkoły, które włączyły się w projekt „Lekcje z ZUS”, już mogą przystąpić do konkursu. Jest jednak jeszcze czas, aby i kolejne szkoły ponadgimnazjalne skorzystały z projektu. Na czym polegają „Lekcje z ZUS”? Nauczyciel przeprowadza w szkole cykl 4 lekcji dla uczniów, dotyczących ubezpieczeń społecznych. Materiał edukacyjny, opracowany przez ekspertów z ZUS i metodyka nauczania, zapewnia Zakład. I właśnie po zakończeniu lekcji, szkoła może zgłosić chętnych do udziału w ogłoszonym konkursie /formalne zgłoszenia przyjmowane są do końca października/.

Rywalizacja w konkursie podzielona jest na trzy etapy: szkolny (rywalizacja indywidualna uczniów) oraz wojewódzki i centralny (rywalizacja drużynowa). Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju otrzymają cenne nagrody rzeczowe (m.in. laptopy). Nagrodzone zostaną również szkoły, które uczniowie będą reprezentować.

Informacje o „Lekcjach z ZUS” oraz konkursie ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dostępne są na stronie www.zus.pl/edukacja. Opublikowano tam materiały edukacyjne, a w zakładce „konkurs wiedzy” zasady dokonywania zgłoszeń oraz regulamin.
Do projektu „Lekcje z ZUS” można zgłaszać się telefonicznie: 76 876 41 63.

Emilia Nowakowska
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1966 dni temu dnia 02/10/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 2, 2014 @ 5:36 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

juwenalia-010

Certyfikat “Dobra Uczelnia – Dobra Praca” dla PWSZ

Read More →