Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Zrób sobie maj. Propozycje Teatru Modrzejewskiej

Przez   /   28/04/2014  /   No Comments

Wspólny koncert formacji Podwójne Dno i Nesztojegore, spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem, dwie premiery i cztery hitowe spektakle plus goście z bajką dla dzieci i opowieścią dla całej rodziny… Ech, nie tylko ze względu na powrót sztuki “Łemko” na scenę maj w Teatrze Modrzejewskiej zapowiada się na bohato. Oto szczegóły. 

PODWÓJNE DNO”/”NESZTOJEGORE”

 

Zespół Podwójne Dno tworzą trzy legnickie aktorki: Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak i Zuza Motorniuk. Na instrumentach muzycznych towarzyszą im: Wojciech Gabryś, Amadeusz Naczyński i Sławomir Kosmala.

Aktorki legnickiej sceny teatralnej poza samymi spektaklami zajmują się również pokrewną branżą sztuki. Zespół Podwójne Dno to połączenie niekonwencjonalnych tekstów,

muzyki i dźwięku i może dzięki temu klimat koncertów jest niepowtarzalny.

Mateusz Bensz, akt – legnicka gazeta teatralna

 

Każdy z muzyków „Nesztojegore”– Fabiana Raban (kontrabas, instrumenty perkusyjne), Karolina Głogowska (wokal/altówka/lira korbowa), Amadeusz Naczyński (przeszkadzajki), Maciek Szczepanek (perkusja), Hanna Włodarczyk (gitara) – oprócz akademickiego wykształcenia może poszczycić się bogatym i ciekawym dorobkiem artystycznym. Grywali na całym świecie w orkiestrach symfonicznych, zespołach jazzowych, bluesowych, reggae, muzyki dawnej i bluesowych, oprawiali muzycznie spektakle teatralne.

Teatr, Scena Gadzickiego

bilety: 15 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

2 maja (piątek) godzina 19.00 – PREMIERA

oraz 8 maja (czwartek) godzina 19.00

Spektakl „Dzień dobry i do widzenia”

Scena Inicjatyw Aktorskich

Athol Fugard (ur. 1932), znany na całym świecie dramatopisarz z RPA, zyskał rozgłos głównie dramatami dotykającymi kwestii apartheidu i narodzin nowego południowo afrykańskiego społeczeństwa. Dzień dobry i dowidzenia (1965), jedna z jego wczesnych sztuk, jest jednak zupełnie apolityczna. To historia rodzeństwa, które spotyka się po latach i sięga pamięcią do wspomnień z dzieciństwa, by doszukać się tam początków swej dorosłości.

Teatr, Scena na Strychu

bilety: Premierowy 30 zł, po premierze 18 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

3 (sobota) i 4 (niedziela) maja godzina 19.00

Spektakl OŻENEK według Mikołaja Gogola

 

Klasyczna komedia we współczesnych realiach. Damsko-męskie zderzenie osobowości aktorskich. Jeden z najzabawniejszych spektakli ostatnich sezonów, niepozbawiony jednak chwili koniecznej zadumy nad skomplikowanymi relacjami między mężczyzną a kobietą.

 

Z wielką satysfakcją podziwiałem znakomite role starych znajomych. Pozostali aktorzy byli równie świetni. Każdy proponował wyrazistą i pomysłową postać. […] to bardzo solidne przedstawienie teatru mieszczańskiego. Spełnia znakomicie swoje główne zadanie. Widzowie bawili się świetnie, a wychodząc, żywo dyskutowali o problemach doboru małżeńskiego.

Mirosław Kocur, teatralny.pl

Teatr, Scena Gadzickiego

bilety: N 27 zł, U 16 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

7 maja (środa) godzina 18.00

Spotkanie z Krzysztofem MROZIEWICZEM oraz promocja książki pt. „Korespondent, czyli jak opisać pełzający koniec świata”

 

Wybitny reporter i znawca problematyki międzynarodowej będzie promował swoją nową książkę pt. Korespondent, czyli jak opisać pełzający koniec świata – zbiór okraszonych anegdotami refleksji na temat zawodu dziennikarza we współczesnej, coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości.

Kawiarnia Ratuszowa, Rynek 39

Wstęp bezpłatny

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

9 maja ( piątek) o godz. 19.00

Spektakl „Zabijanie Gomułki”

wg powieści „Tysiąc spokojnych miast” Jerzego Pilcha

 

Według zgodnej opinii krytyków najlepsza sceniczna adaptacja prozy Jerzego Pilcha w polskim teatrze. Pełna humoru opowieść o zamachu na I sekretarza PZPR z

użyciem chińskiej kuszy. Koncert gry aktorskiej, ukazujący czasy PRL w krzywym zwierciadle.

Gramy także 7, 8 maja o 11.00

Teatr, Scena Gadzickiego

bilety: N 25 zł, U 15 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

11 maja (niedziela) godzina 19.00

Monodram Pawła Palcata „Roxxy2Hot„

Powitany z entuzjazmem przez widzów i krytykę monodram Pawła Palcata: kameralna, mocno pikantna, a nade wszystko zabawna spowiedź celebrytki, która została gwiazdą porno.

Teatr, Caffe Modjeska

Bilety 25 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

 

 

16, 17, 18 (piątek, sobota, niedziela) maja godzina 19.00

 

Spektakl ŁEMKO

Barwna opowieść o świecie, którego już nie ma, i o małym narodzie, który bezlitosne wyroki historii skazały na tułaczkę. Dynamiczne tańce i grająca na żywo w pełnej duchów sali przedwojennego teatru. Próba generalna przed wyjazdem na tournee do Turcji. W roli głównej Zbigniew Waleryś – jeden z najczęściej nagradzanych ostatnio polskich aktorów, laureat m.in. Złotych Lwów Gdańskich 2013 oraz Gwarancji Kultury 2014.

Gramy także: 14 i 19 maja o 11.00 oraz 15 maja o 10.00

Scena na Nowym Świecie

bilety: N 25 zł, U 15zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

23 maja (piątek) godzina 20.00

spektakl plenerowy CZŁOWIEK NA MOŚCIE

Plenerowy spektakl w ramach 45. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”

 

Inspirowana życiorysem Henryka Karlińskiego opowieść o niezwykłym arystokracie ducha w przaśnej peerelowskiej rzeczywistości. Plus dziedziniec Zamku Piastowskiego, na którym zbudzą się duchy minionych wieków.

Henryk Karliński (1922-1975) młodość spędził we Francji, w szkole zakonnej. Po wojnie wrócił do kraju i w 1949 roku osiadł w Legnicy. Pracował jako nauczyciel, a od roku 1956 był instruktorem w Legnickim Domu Kultury, działając z niespożytą energią i inwencją jako chórmistrz, reżyser teatralny, organizator konkursów – słowem animator najrozmaitszych przedsięwzięć, które stanowiły o kulturze Legnicy. Założony przezeń w 1949 roku chór „Madrygał” działa do dziś. Nadal organizuje się też prestiżowy Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”, którego Karliński był pomysłodawcą i twórcą.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego

Bilety: premierowy 50 zł

Org. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Partnerzy:

Legnickie Centrum Kultury

Dolnośląskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy

 

 

25 maja (niedziela) godz. 16.00

 

Bajka TYLKO JEDEN DZIEŃ

Gościnnie: ZDROJOWY TEATR ANIMACJI Z JELENIEJ GÓRY

 

Opowieść o jętce jednodniówce, przed którą przyjaciele usiłują ukryć prawdę o jej krótkim życiu. Wymyślone kłamstwo zmienia całkowicie los bohaterki. Czy na dobre – przekonają się widzowie tego zarówno mądrego, jak i pięknego przedstawienia.

Spektakl odbędzie się również 27 i 28 maja o godzinie 9.00 i 11.00

Teatr, Scena Gadzickiego

bilety: dorośli 25 zł dzieci 16 zł

org. Teatr Modrzejewskiej

 

31 maja (sobota) godzina 16.00

Spektakl familijny ONY

Gościnnie: TEATR IM. OSTERWY Z GORZOWA

 

Tytułowy bohater, chłopiec imieniem Ony, przemierza świat w poszukiwaniu ojca. Wraz z towarzyszącą mu Księżniczką spotyka na swej drodze dziesiątki różnych postaci, realnych i zupełnie fantastycznych. Opowieść dla dzieci, młodzieży i dorosłych – poszukujących i ciekawych świata.

Spektakl odbędzie się również: 29 maja o12.00 oraz 30 maja o 11.00

Teatr, Scena Gadzickiego

bilety: N 25 zł U 16 zł

org. Teatr Modrzejewskiej 

 

FOT. TEATR MODRZEJEWSKIEJ/ KAROL BUDREWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2290 dni temu dnia 28/04/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 28, 2014 @ 4:30 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

glomb-018-1024x683 (1)

Teatr Modrzejewskiej wznawia działalność

Read More →