UM odpady
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryjska szkoła pomagania – na ratunek siostrom

Przez   /   17/04/2015  /   No Comments

Dwudziestojednoletnia Joanna i osiemnastoletnia Natalia – chore na mukowiscydozę siostry z Twardocic – aby żyć potrzebują leków i rehabilitacji. Ich rodzina nie jest w stanie podołać kosztom leczenia. Stowarzyszenie Nasze Rio wspólnie ze Złotoryjskim Centrum Wolontariatu, Fabryką Urodzin i Jednostką Poszukiwawczo-Ratowniczą Baryt ze Stanisławowa zorganizowały dziś w Złotoryi charytatywny festyn, podczas którego zbierały pieniądze dla obu dziewczyn.

Sprawa jest bardzo poważna. Mukowiscydoza to ciężka nieuleczalna choroba o podłożu genetycznym. Systematycznie wyniszcza cały organizm, powoduje włóknienie płuc, trzustki i innych narządów. Prowadzi do przedwczesnej śmierci.

Życie chorych na mukowiscydozę można przedłużyć poprzez odpowiednie okresowe leczenie specjalistyczne, poprawę warunków bytowych, zakup sprzętu do rehabilitacji, transplantację płuc.

Mama Natalii i Joanny dzielnie walczy o każdy rok życia córek, a jej najbliżsi robią wszystko, aby jej pomóc. Ale bez wydajnej pomocy z zewnątrz niewiele mogą. Rodzina utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego, renty socjalnej i opieki społecznej.

Polish Society Against Cystic Fibrosis prosi o finansowe wsparcie dla Joanny i Natalii. Pieniądze można wpłacać na konto: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Joanna i Natalia Kosin w tytule wpłaty.

Zmagającą się z nieszczęściem rodzinę wspierali dzisiaj młodzi wolontariusze. Na Rynku w Złotoryi sprzedawali ciasta, przeprowadzili loterię i strzelanie z paintballa, ustawili dmuchany zamek do zjeżdżania, zorganizowali pokaz sprzętu wojskowego, malowali buźki, animowali zabawy dla dzieci i kwestowali z puszkami. Trzecia już taka charytatywna akcja sygnowana przez Stowarzyszenie Nasze Rio skłania do zachwytu nad  fantastyczną młodzieżą, jaka rośnie w tym mieście.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1702 dni temu dnia 17/04/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 17, 2015 @ 6:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

girl-2239965_1920

Kolejne kobiety dręczone przez “wor w zakonie”

Read More →