Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Złote Dzieci z Legnicy znowu ozłocone. Gratulujemy!

Przez   /   25/04/2018  /   No Comments

W ostatnią sobotę odbył się 2. Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca Lubsko 2018, w którym udział wzięła ponad pięćdziesięcioosobowa grupa reprezentacyjna zespołu tanecznego Złote Dzieci, działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy.

To już kolejny konkurs, w którym kopernikowe Złotka zgarnęły całą pulę nagród, bo przywiozły trzy pierwsze miejsca w kategoriach: Disco-Show 9-12 i 13-15 lat oraz w inscenizacji tanecznej, w której pięćdziesięcioosobowa grupa zatańczyła swój najnowszy program inspirowany motywami zaczerpniętymi z Czarnoksiężnika z Krainy Oz.
Przygotowania trwały kilka miesięcy, ale wygrana w festiwalu potwierdziła, że warto było poświęcić czas i energię.  Zespół taneczny Złote Dzieci od ponad dwudziestu lat stanowi wizytówkę SDK „Kopernik” – placówki kulturalno-oświatowej Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wart podkreślenia jest fakt, że od początku prowadzi go Monika Kuligowska, która jest autorką choreografii, scenografii i kostiumów do programów zespołu. Ważne jest również to, że dobrymi duchami wszystkich przedsięwzięć są rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych
w SDK „Kopernik”, pomagający w kwestiach organizacyjnych związanych z występami – zwłaszcza tymi wyjazdowymi – oraz wspierający instruktorkę zespołu w wykonywaniu elementów scenografii i szyciu kostiumów.
Już niebawem kolejny festiwal tańca i – mamy nadzieję – kolejne sukcesy Złotych Dzieci.

Źródło: SDK Kopernik w Legnicy

FOT. SDK KOPERNIK W LEGNICY

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drab-014-1024x681

Magda Drab uhonorowana pierwszym Złotym Prologiem

Read More →