Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złodzieje wchodzą do mieszkań “na hydraulika”

Przez   /   21/09/2023  /   No Comments

84-letnia mieszkanka Legnicy wpuściła do mieszkania rzekomego hydraulika, Liczyła, że usunie usterkę w instalacji. Mężczyzna zagadywał ją, a w tym samym czasie przez niedomknięte drzwi wślizgnęła się inna osoba, splądrowała szafki i uciekła z 34 tysiącami złotych. Złodziejskiej szajki okradającej w ten sposób mieszkania szuka legnicka policja. Nie wpuszczajcie nieznajomych za próg.

- Pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań nieznanych osób – przestrzega mł. asp. Anna Tersa. -Właściciele wynajmowanych lokali, administracja, czy spółdzielnie mieszkaniowe zawsze informują odpowiednio wcześniej o wizytach swoich pracowników. Oszuści i złodzieje bez wahania wykorzystają wszystkie możliwe środki i sposoby, aby się nieuczciwie wzbogacić. Należy pamiętać o tym, aby sprawdzić wiarygodność rozmówcy, dzwoniąc do spółdzielni i upewniając się, że wysłali do nas taką osobę. Dodatkowo należy sprawdzić legitymację odwiedzającej nas osoby i pamiętać o tym, że gdy już wpuścimy taką osobę do mieszkania, powinniśmy zamknąć drzwi na klucz. Ważne jest to dlatego, że gdy będziemy z pracownikiem spółdzielni w kuchni czy łazience, w tym czasie do mieszkania może dostać się inna nieuprawniona osoba. Apelujemy szczególnie do młodych ludzi, aby rozmawiali ze swoimi rodzicami i dziadkami, przekazując im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa i występujących zagrożeń po to, by unikać sytuacji, w których nie jednokrotnie mogą stracić oszczędności swojego życia.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 300 dni temu dnia 21/09/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 21, 2023 @ 12:30 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →