Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zginął uczeń. Akt oskarżenia dla nauczyciela wuefu

Przez   /   14/01/2020  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko legnickiemu wuefiście Tomaszowi P., który w październiku 2018 roku zabrał swych uczniów ćwiczenia fizyczne do Lasku Złotoryjskiego. Podczas lekcji jeden z uczniów został przygnieciony konarem. Zmarł w szpitalu dwa tygodnie później, nie odzyskawszy przytomności.

Nauczyciel będzie sądzony za nieumyślne spowodowanie śmierci. Według prokuratury, naraził też dziesięciu uczniów uczestniczących w terenowych zajęciach wuefu na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Trzeci zarzut to spowodowanie lekkich obrażeń ciała u jednego z chłopców. Tomasz P. nie przyznał się do winy. Odmówił złożenia wyjaśnień.

Chłopiec, który zmarł, miał trzynaście lat. Wraz z resztą uczniów na polecenie nauczyciela wykonywał ćwiczenia, mające wzmóc tężyznę fizyczną. Polegały m.in. na wspólnym dźwignięciu złamanego konara i przerzuceniu go nad głową. Chłopcy odrzucali ciężar, gdy jeden z nich potknął się i niefortunnie upadł. Ważący sto kilogramów konar uderzył go w głowę. Nauczyciel nie miał przy sobie telefonu komórkowego, więc nie można było natychmiast wezwać pomocy. Po próbie reanimacji na miejscu, karetka zabrała nieprzytomne dziecko z Lasku Złotoryjskiego do szpitala. Trzynastolatek przeszedł skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Mimo starań lekarzy, po dwóch tygodniach zmarł.

Do wypadku Tomasz P. cieszył się w Legnicy bardzo dobą opinią. Uważano go za pasjonata sportu, nauczyciela z powołania, dobrego i oddanego młodzieży. Po wypadku, został zawieszony w prawie

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 13 dni temu dnia 14/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 15, 2020 @ 7:43 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka 019 drop

Bloger Matka Kurka wraca na ławę oskarżonych

Read More →