Humbag
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zdobyć dofinansowanie na spływ samoróbek

Przez   /   10/05/2025  /   No Comments

2 czerwca Legnica po raz 24. zaprosi mieszkańców i gości nad Kaczawę na Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Tegoroczna edycja, organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbędzie się pod hasłem „Legnickie Historie” i jak zawsze połączy twórczą pasję z dobrą zabawą nad rzeką. Na własnoręcznie wykonanych pływadłach – od mostu Bielańskiego do okazjonalnego portu między mostami Wrocławskim i Kamiennym – uczestnicy przemierzą Kaczawę, prezentując swoje unikalne konstrukcje. Start spływu zaplanowano na godzinę 15.00. Spływ ma charakter otwarty – udział może wziąć każda pełnoletnia osoba, która do 20 czerwca prześle wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: ci@osir.legnica.eu. W przypadku uczestnictwa osób niepełnoletnich, konieczna będzie obecność rodzica oraz podpisanie stosownego oświadczenia.

Nieodłączną częścią wydarzenia jest konkurs na projekt samoróbki, w którym można wygrać grant do 800 złotych na zakup materiałów do budowy własnego pływadła. Projekty – zawierające szkic, wymiary, opis, kalkulację kosztów i dane kontaktowe – można składać do 2 czerwca w siedzibie OSiR przy ul. Najświętszej Marii Panny 7 lub mailowo na adres: ci@osir.legnica.eu. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybiorą do 10 najlepszych projektów, które otrzymają wsparcie finansowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 czerwca.

Najważniejsze kryteria oceny to:

  • pomysłowość konstrukcji,
  • kreatywność załogi i strojów,
  • trwałość i wykonanie samoróbki.

Do udziału w spływie dopuszczone zostaną wyłącznie jednostki wykonane własnoręcznie, niebędące konwencjonalnym sprzętem wodnym i pozbawione napędu mechanicznego. Organizator zapewnia podstawowy sprzęt ratunkowy oraz artystyczną oprawę wydarzenia. Na uczestników czekają nagrody finansowe o łącznej wartości ok. 25 000 zł, a także wyróżnienia m.in. za najbardziej pomysłową samoróbkę, najlepszą konstrukcję w kategorii szkół oraz nagrodę publiczności. Więcej informacji na stronie organizatora.

Wszystkich mieszkańców i gości zapraszamy do kibicowania i wspólnego świętowania nad Kaczawą!

źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 355 dni temu dnia 10/05/2025
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 10, 2025 @ 9:46 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-353473_m

Furia po wypłatę. Mieszkaniec Legnicy przyszedł do pracy z siekierą i zaatakował szefa

Read More →