PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zdaniem sądu, upozorował napad, aby uzyskać pomoc

Przez   /   22/01/2020  /   No Comments

Z dwóch lat do roku więzienia sąd obniżył wyrok wobec siedemdziesięcioletniego mężczyzny, który w 2018 r. w Legnicy grożąc nożem żądał pieniędzy od nieznajomej kobiety.  Obrończyni starszego pana zdołała przekonać Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, że jej klient chciał tylko zwrócić na siebie uwagę, spowodować zatrzymanie i umieszczenie w areszcie. 

Mężczyzna używał noża kuchennego. Przyłożył go do szyi ofiary i domagał się 100 złotych. Napadnięta kobieta stawiła opór, zdołała też przywołać na pomoc pracownicę ochrony. Do rabunku nie doszło. Nikt nie ucierpiał fizycznie.

W pierwszej instancji starszy pan został skazany za rozbój na 2 lata pozbawienia wolności. Tak prokuratura, jak obrońcy oskarżonego wnieśli od tego wyroku apelację.  Prokuratura nie zgadzała się na nadzwyczajne złagodzenie kary, zastosowane w tej sprawie przez legnicki sąd, i wnioskowała o podwyższenie kary do 4 lat więzienia. Obrona przekonywała, że oskarżony jedynie upozorował napad, by zostać zatrzymanym, bo potrzebował pomocy. Nie chciał zrobić nikomu krzywdy. Nie chodziło mu też o pieniądze.

Starszy, schorowany pan miał depresję. Umarła mu żona. Nie potrafił sobie poradzić z tą stratą. Czuł się osamotniony. Nachodziły go samobójcze myśli. Nie wiedział, gdzie szukać specjalistycznej pomocy. Po napadzie biernie, spokojnie oczekiwał na przyjazd policji. Od razu wyraził skruchę i żal. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zgodził się z obrończynią mężczyzny, że oskarżony próbował napadem zwrócić na siebie uwagę.

FOT. PIXABAY.COm

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 245 dni temu dnia 22/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 22, 2020 @ 1:41 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Amba*

Read More →