PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zatrzymano podejrzanego o makabryczną zbrodnię

Przez   /   25/05/2023  /   No Comments

Prokuratura informuje o zatrzymaniu 37-letniego Łukasza C. podejrzewanego o zabicie kobiety, której zwłoki znaleziono 13 maja w ruinach po dawnej mleczarni na legnickim Zakaczawiu. Zatrzymana została także 35-letnia Małgorzata N., która pomagała mordercy zacierać ślady zbrodni. Decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy oboje trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Ofiarą była mieszkająca samotnie 66-letnia legniczanka. Jej zwłoki zostały zbezczeszczone, owinięte w poszewkę i porzucone w gruzowisku przy ul. Konduktorskiej, gdzie znalazły je bawiące się nad Kaczawą dzieci. Kobieta była niewysoka, drobna i szczupła, stąd w mediach natychmiast pojawiły się informacje o zamordowaniu kilkuletniego dziecka. Prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy dementowała je trzy dni później po sekcji zwłok.

Według śledczych, kobietę zabił 37-letni mężczyzna przebywający w ostatnim czasie na terenie Legnicy. Lidia Tkaczyszyn poinformowała portal Lca.pl. że wczoraj prokurator postawił zarzuty dotyczące popełnienia zabójstwa oraz znieważenia zwłok oraz skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Drugi prokuratorski wniosek o tymczasowe aresztowanie dotyczy kobiety, która – według ustaleń ze śledztwa – pomagała zabójcy zacierać ślady zbrodni.

Obaw wnioski zostały dziś rozpatrzone przez Sąd Rejonowy w Legnicy.

- Sąd uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Legnicy i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Łukasza C., podejrzanego o dokonanie zbrodni zabójstwa 66-letniej mieszkanki Legnicy oraz zbezczeszczenia jej zwłok – przed salą rozpraw prokurator Radosław Wrębiak, szef Prokuratury Rejonowej w Legnicy, przekazuje podjęte decyzje. – Taki sam środek sąd zastosował wobec, Małgorzaty N., podejrzanej o zacieranie śladów tego przestępstwa. Również ona najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie  – Areszty były konieczne. W sprawie na bieżąco są przeprowadzane dowody. Sprawstwo podejrzanych zostało w znacznym stopniu wykazane dotychczas zebranym materiałem dowodowym. Ów materiał będzie podlegał dalszej weryfikacji.

Podejrzana Małgorzata N. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia w prokuraturze. Łukasz C. nie przyznał się do winy.

 FOT. PIOTR KANIKOWSKI
    Drukuj       Email
  • Publikowany: 394 dni temu dnia 25/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 25, 2023 @ 3:07 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →