Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Zapisz się na Energetykę w PWSZ im. Witelona

Przez   /   03/08/2020  /   7 Comments

Myślisz o studiach związanych z odnawialnymi źródłami energii? Studia na kierunku Energetyka pozwalają uzyskać umiejętności i wiedzę z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych.

Absolwent kierunku Energetyka to inżynier, który posiada wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu problematyki energetycznej, techniki cieplnej oraz nauk technicznych. W szczególności posiada wiedzę z zakresu: podstawowych obszarów energetyki (elektroenergetyka, energetyka gazu i paliw płynnych), energetyki źródeł odnawialnych, budowy, działania i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych. Zna zagadnienia zrównoważonego rozwoju kraju oraz problematykę ekologicznego wytwarzania, przetwarzania, przesyłania i dystrybucji energii.

Absolwent posiada kwalifikacje w zakresie: projektowania, obsługi i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych, planowania i nadzoru nad gospodarowaniem energią, wdrażania norm energetycznych oraz norm ochrony środowiska związanych z wykorzystaniem energii, wykonywania bilansów energetycznych.

Perspektywy zawodowe

 

Absolwent kierunku Energetyka jest w szczególności przygotowany do podjęcia pracy w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących maszyny, urządzenia i systemy energetyczne, a także w przedsiębiorstwach wytwarzających nośniki energii oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się przesyłaniem i dystrybucją nośników energii,

 • przedsiębiorstwach zajmujących się budową i eksploatacją systemów wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych,

 • przedsiębiorstwach zajmujących się konsultingiem i auditingiem energetycznym,

 • jednostkach samorządu terytorialnego (komórkach organizacyjnych zajmujących się planowaniem energetycznym).

Absolwenci kierunku mogą pracować jako:

 • projektanci i konstruktorzy maszyn, urządzeń i systemów energetycznych,

 • inżynierowie nadzoru eksploatacyjnego i inżynierowie energetycy w działach utrzymania ruchu przedsiębiorstw produkcyjnych,

 • specjaliści ds. oceny energetycznej i efektywnego zarządzania energią, przedsiębiorcy w branży energetycznej.

Nasze atuty

 

 • wysoko rozwinięty przemysł oraz ścisła współpraca z pracodawcami ułatwia odbywanie praktyk oraz realizację projektów inżynierskich. Studenci realizują praktyki w wymiarze po 320 godz. w semestrach 4, 6 oraz 7,

 • w planie studiów uwzględniono elementy kształcenia dualnego – praktyczne projekty inżynierskie realizowane przez studentów na rzecz zakładów pracy. Projekty uzupełniają praktyki i stanowią kluczowy element przygotowania do zawodu,

 • studenci kierunku mogą rozwijać swoje zainteresowania w Kole Naukowym Inżynierii Materiałowej „Ferrum”, studenci mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach, seminariach oraz wyjazdach i wycieczkach edukacyjnych.

 

Partnerzy

 • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,
 • Przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
 • Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej
 • Organizacji Technicznej Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Tryb studiów: stacjonarny/niestacjonarny

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 7 semestrów (3,5 lata)

Uzyskany tytuł: inżynier

Specjalności:

 • eksploatacja maszyn, urządzeń i systemów energetycznych

 • energetyka źródeł odnawialnych i zarządzanie energią

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT./RYC. PWSZ IM WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 50 dni temu dnia 03/08/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 5, 2020 @ 4:29 pm
 • W dziale: wiedza

7 komentarze

 1. Legniczanin pisze:

  Lepiej być pierdolą niż być popierd….
  Może w końcu zrozumiesz, że lepiej jak będziesz wywnętrzać się na ścianach dworcowych kibli niż na portalach!

 2. lustrator pisze:

  ale pie…lisz.Jak stara pierdola legnicka

 3. Legniczanin pisze:

  Lustrator, cyt.: “skończylem politechniki dwie.”

  Dwie politechniki???
  Fajne…. chyba wykładając kafelki w sraczu!
  Od drugiego roku na każdej specjalności są laboratoria… Możesz sprawdzić jakie są laboratoria na filii PWr w Legnicy i porównać z PWSZ. Wówczas możemy o czymś rozmawiać….

  Zaplecze przemysłowe jest dla nieuków aby mogli wykazywać się jako siła fizyczna…,jak się nie chciało nosić teczki trzeba dzisiaj dźwigać woreczki!

 4. lustrator pisze:

  ano chamusiu pospolity skonczylem politechniki dwie .Studia inzynierskie nie wymagaja zaplecza naukowo- badawczego adwokaciku smieszny a jedynie dobra baze przemysłowa.

 5. Legniczanin pisze:

  Lustrator! Gdybyś baranie sam studiował lub wysłał dzieci na studia to wiedziałbyś czym różnią się studia politechniczne od humanistycznych w zakresie sposobu kształcenia. Na polibudzie trzeba samodzielnie zbudować układ i przeprowadzić badania…. Już dzisiaj wiadomo, że nowoczesne makietki ze światełkami się nie sprawdzają!
  A partnerzy to wyłącznie tytuł i ewentualny splendor ale żadnego zaplecza naukowo-badawczego nie posiadają. Mogą oferować wyłącznie praktyki dla uczniów techników a nie przyszłych inżynierów!

 6. lustrator pisze:

  jak na miernego adwokata to zdumiewajaca wiedza na temat inzyniera i Politechniki.Tak zreszta jak na KAZDY temat.Zwroc uwage mierny adwokacie na punkt….partnerzy.

 7. Legniczanin pisze:

  Studia inżynierskie na uczelni bez doświadczonej kadry…..Poziom kształcenia w tym zakresie na PWSZ i Politechnice to przepaść! Kto w Legnicy uczy przedmiotów zawodowych? Gdzie wyspecjalizowane laboratoria w których studenci samodzielnie budują układy badawcze i przeprowadzają pomiary?
  Jeden wydział na polibudzie zajmuje większą powierzchnię niż cały kampus PWSZ a przy tym specjalistyczne laboratoria zlokalizowane są w instytutach w odrębnych siedzibach. To jednak lekka przesada nadawanie tytułu w zakresie eksploatacji urządzeń absolwentom PWSZ…. Może lepiej tytuł animatora systemów odnawialnych????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

student-3038994_1920

Nowe kierunki studiów podyplomowych w PWSZ

Read More →