PWSZ_targi2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Załoga KGHM dostanie po 2 tys. zł plus 10 proc. podwyżki

Przez   /   27/01/2022  /   18 Comments

Zarząd KGHM błyskawicznie dogadał się centralami związkowymi w sprawie podwyżek na 2022 r. Już od stycznia wynagrodzenia w spółce wzrosną o 10 proc. Dodatkowo pracownicy Polskiej Miedzi dostaną jednorazową gratyfikację w wysokości  2 000 zł. Do rozmów przystępowano w atmosferze wzburzenia wpływem Polskiego Ładu na wysokość górniczych pensji. Zarząd KGHM otworzył kasę i ocieplił nastroje dla PiS.

– Załoga KGHM jest godziwie wynagradzana za rzetelną pracę. Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM – od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

“KGHM Polska Miedź SA zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13 500 zł. W 2021 roku pracownicy KGHM otrzymali rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku. Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach wynagrodzenia. Miedziowa spółka, pomimo pandemii, nie zwalnia tempa inwestycji i mocno angażuje się w tematy związane z transformacją energetyczną. KGHM przyjął w ostatnim czasie zaktualizowaną Strategię oraz Politykę Klimatyczną, która zakłada m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.” – podkreślają w komunikacie władze miedziowego koncernu.

Przedstawiciele organizacji związkowych w KGHM siadali do stołu z postualtami m.in. “podwyższenia stawek osobistego zaszeregowania o nie mniej niż 11 %”, “podwyższenia stawek płacy zasadniczej od 1 stycznia” i ‘”wypłacenia jednorazowej “rekompensaty” za bardzo dobre wyniki”.
Poniżej nowa tabela płac obowiązująca w KGHM Polska Miedź S.A. od dnia 1.01.2022 rok (źródło: Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi).
FOT. KGHM
    Drukuj       Email

18 komentarze

 1. lustrator pisze:

  tez…… popandemicznych.Zuch.

 2. do lustrator pisze:

  Jestes jaskrawym przykładem restrykcji aborcyjnych

 3. lustrator pisze:

  a to na koniec dla pokrzepienia koscielnego zadupia>>>>Ginekolog w Radiu Maryja każe leczyć wątroby par z niepłodnością.

 4. lustrator pisze:

  pajacyku drogi jako ze moja du..a nie daje ci spokoju sprobuj ją tez wyrzezbic wedlug sprawdzonego wzoru. Ksiondz z galeri i rok za minstranta.Nie ministra.I bedziesz mial pienknie.

 5. do lustrator pisze:

  tobie juz nikt nie pomoze co najwyzej modlitwa ksedza z koscielnego zadupia.Grodzki cie przytuli.I tak na koniec lustratorku to ty dupe wycierasz niemiaszkom a medal jaki dostaniesz od nich to z bronzu.

 6. lustrator pisze:

  Kończę wątek. >>.juz ci powiedzialem ze ty to sobie mozesz popandemicznie palce w tym…zapomnialem jak sie to nazywa.Tak generalnie naprawde myslisz ze ty z kims …dyskutowales?

 7. lustrator pisze:

  to najwyrazniej jest tez popandemiczne.

 8. lustrator pisze:

  uwielbiam takie klimaty z koscielnego zadupia.>>>>Radni PiS z Chojnic chcieli nadać honorowe obywatelstwo miasta księdzu Aleksandrowi Kłosowi oskarżanemu o pedofilię. Ofiara duchownego przerywa milczenie: – Wykorzystywał mnie seksualnie przez wiele lat. Mówił, że Bóg rozumie takie rzeczy, ale nikomu nie mogę powiedzieć.

 9. suveren pisze:

  Kończę wątek. Z debilem nie wolno dyskutować, bo ściągnie do poziomu lustratorskiego i wygra doświadczeniem.

  Idź lustratorze molestować koda i walcz o prawa lgbt do pożycia z kozą i owieczką, bo żadna kobieta cię nie chce i chcieć nie będzie nawet jak już dostaniesz obiecaną górę srebrników!

 10. lustrator pisze:

  a ile chopaczki zarobiom wiecej i podwyzki i premie i medale.Kto bendzie narzekał.

 11. lustrator pisze:

  bo popandemiczna recesja dotknie wszy>>>no patrzaj taka recesja to popendemiczna, poueropejska, po tuskowa etc etc jest. Dobrze ze jest.

 12. lustrator pisze:

  faciu moj drogi co sie tak napinasz.Nie ma elit, nie ma zlodzieji i wreszcie jest jak mialo byc stojac na renkach.A ty ciagle jak w malignie.

 13. suveren pisze:

  Świetnie nie jest, bo popandemiczna recesja dotknie wszystkich.
  Tylko żadna “bladzia” nie tłumaczy ludziom, że “taki mamy klimat” i barany mają się cieszyć, bo łże-elita rządzi!

 14. lustrator pisze:

  ten co ma dupke przeoraną przes kosmitow z koscielnego zadupia>>.ale nocami ci sie nie sni.?Jak mniemam.A jesli… to modl sie.

 15. do lustrator pisze:

  ten co ma dupke przeoraną przes kosmitow z koscielnego zadupia

 16. lustrator pisze:

  tak długo jak będzie rządził PiS. Oni rozdają kasę ludziom a nie kradną z kolesiami!>>>>>ale przeca juz wiadomo ze jest swietnie moj ty idioto i przeca wiadomo ze nie kradnom. Nie wiem co cie tak pacynko rusyło.

 17. suveren pisze:

  lustrator pisze: 27/01/2022 o 16:37 >>>jest swietnie, bedzie jeszcze swietniej ale pod warukiem ze prezesowi podstawi sie pistolet do łba.No zabaczymy jak dlugo tak da rade.<<<

  tak długo jak będzie rządził PiS. Oni rozdają kasę ludziom a nie kradną z kolesiami!

  Może przy okazji porozmawiamy o tych milionowych wygranych mec. konia kiedy to urzędnicy POspólstwa celowo przegrywali sprawy?

  A może o ćwiąkadełku, co jako minister doprowadził do przedawnienia zarzutów a borowiki po imprezach u przestępcy ładowali ministrowi bagażnik smakołykami z pańskiego stołu?

  Jasne, zaraz pojawią się stadniny, respiratory itp.,ale w zagrożeniu wojną w panice i procę się kupuje zamiast armaty….

 18. lustrator pisze:

  jest swietnie, bedzie jeszcze swietniej ale pod warukiem ze prezesowi podstawi sie pistolet do łba.No zabaczymy jak dlugo tak da rade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →