Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Stalker – recydywista nękał mieszkankę Rudnej

Przez   /   31/03/2016  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Lubinie oskarżyła 31-latka z Wejherowa o nękanie swojej byłej partnerki. Grozi mu 4 i pół roku pozbawienia wolności, bo – już raz skazany za stalking – robił to w warunkach recydywy.

Kobieta mieszka w Rudnej. Krzysztofa F. poznała podczas pobytu w Norwegii. Zanim z nim zerwała i na początku marca 2015 roku wróciła do Polski, byli parą. On nie pogodził się z rozstaniem. Nękał byłą partnerkę telefonami i przyjechał do Rudnej, by jej grozić pozbawieniem życia. Kobieta powiadomiła Policję, w związku z czym Krzysztof F. usłyszał zarzut formułowania gróźb karalnych, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nawiązywania z nią kontaktu. Potem trafił do zakładu karnego, gdzie odbywał zastępczą karę pozbawienia wolności.

Wypuszczony na wolność, wyjechał, ale o rudniance nie zapomniał. Wielokrotnie słał do niej niechciane SMS-y, wiadomości i zdjęcia. Gdy w połowie kwietnia 2015 roku wrócił do Polski, czaił się pod domem kobiety, obserwując ją i jej domowników przez okno. Nazajutrz przyznał się do tego, wysyłając jednocześnie kilkadziesiąt wiadomości, w których uporczywie wyznawał jej swą miłość i chęć bycia razem.

17 kwietnia 2015 roku kobieta zgłosiła nękanie prokuratorowi, który zlecił Policji objąć ją ochroną. Poszukiwano Krzysztofa F., ale przepadał jak kamień w wodę. Okazało się, że wyjechał za granicę. Został zatrzymany na lotnisku 12 września 2015 roku, gdy przyleciał do Polski.

- Prokurator skierował do sądu wniosek o areszt uzasadniając go obawą ukrywania się przed organami ścigania oraz wysokim prawdopodobieństwem ponownego popełnienia przestępstwa, albowiem ustalono, że Krzysztof F. był już wcześniej karany za przestępstwo podobne na karę łączną 10 miesięcy pozbawienia wolności, którą odbywał w okresie do kwietnia 2010 r. Sąd areszt zastosował. Przy wniosku o jego przedłużenie nie został on już jednak uwzględniony i 12 grudnia 2015 r. podejrzany opuścił areszt – opowiada prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Od końca sierpnia 2015 r. Krzysztof F. zaprzestał kontaktów z mieszkanką Rudnej. Ustalono, że związał się z inną kobietą.

W akcie oskarżenia, który 20 marca trafił do Sądu Rejonowego w Lubinie, Krzysztof F. został oskarżony o to, że w okresie od marca do sierpnia 2015 r. nie tylko groził pokrzywdzonej, ale także wysyłając jej niechciane komunikaty wzbudził u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszył jej prywatność. To tzw. stalking, za który zgodnie z Kodeksem karnym grozi od 1 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku Krzysztofa F. kara może być wyższa o połowę, bowiem przestępstwa miał dopuścić się w warunkach recydywy.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1424 dni temu dnia 31/03/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 31, 2016 @ 11:45 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →