helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zaginiony transport złomu za 0,5 mln zł łeżał w Lubinie

Przez   /   29/06/2020  /   No Comments

Policjanci z Lubina odzyskali złom miedziany o wartości prawie pół miliona złotych, który pół roku temu zginął w trakcie transportu z Niemiec do Katowic. Zguba leżała na terenie należącym do jednego z lubińskich przedsiębiorstw.

Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód w Katowicach od stycznia prowadzi śledztwo w sprawie zaginionego transportu złomu z Niemiec. 21,4 ton pociętych katod miedzianych o wartości 496,5 tys zł miało trafić do jednej z firm w Katowicach. Transport przepadł pomiędzy 22 a 27 stycznia br. Pół roku później funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w ramach pracy operacyjnej uzyskali informację, że złom znajduje się na terenie jednego z przedsiębiorstw w Lubinie.

- Odzyskane mienie zabezpieczono. W sprawie na chwilę obecną przesłuchano świadków, choć nie są wykluczone zatrzymania – informuje asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego lubińskiej policji. – Sprawcy bądź sprawcom za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LUBIN

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 17 dni temu dnia 29/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2020 @ 1:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Przetarg na dokumentację obwodnicy Legnicy

Read More →