AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zabójca listonosza z Legnicy skazany na 25 lat więzienia

Przez   /   19/11/2020  /   1 Comment

Sąd Okręgowy w Legnicy skazał Rafała Sz. na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo legnickiego listonosza. Zgodnie z tym samym wyrokiem, jego kompan Arkadiusz T. ma spędzić w więzieniu 4 lata za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Wyrok nie jest prawomocny.

Do tragedii doszło późnym wieczorem 19 maja 2018 r na ul. Żwirki i Wigury w Legnicy. Wracającego samotnie z grilla u przyjaciół 24-letniego Damiana K. tuż pod domem zaczepiło dwóch mężczyzn. Wymiana zdań przeszła w szarpaninę, a szarpanina w bójkę,  podczas której młody listonosz dostał trzy ciosy w bok rzeźnickim nożem. Rafał Sz. i Arkadiusz T. uciekli, a ich ofiara wykrwawiła się na śmierć. Dwa dni później policja zatrzymała Arkadiusza T. Rafał Sz. zdołał uciec i za granicą. Do marca 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania, które wypuściły za nim list gończy Został namierzony na terenie Niemiec, zatrzymany i deportowany do Polski. Na początku sierpnia 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Legnicy ruszył proces obu mężczyzn.

Wymierzone im w wyroku kary są zgodne z wnioskami oskarżenia co do długości okresu pozbawienia wolności. Niewykluczone jednak, że legnicka prokuratura po przeanalizowaniu pisemnego uzasadnienia będzie składać apelację, aby w wyroku zawrzeć zastrzeżenia dotyczące ewentualnego warunkowego zwolnienia oraz obowiazek wypłaty nawiązek na rzecz bliskich Damiana K. Bez tego Rafał Sz. po odsiedzeniu 15 lat będzie mógł się ubiegać o wyjście na wolność.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 19/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 19, 2020 @ 12:36 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    zamiast tej defilady prawniczej …trzy ciosy nozem rzezniczym osilkowi..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fire-brigade-4225087_1920

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Read More →