PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Z Wrocławia na Śnieżkę w 24h. Dla chłopaka w śpiączce

Przez   /   05/07/2024  /   No Comments

Podróżnik Michał Gałęza zamierza 15 lipca wyjść z Wrocławia, gdzie mieszka, i w 24 godziny dojść na szczyt Śnieżki. Robi to by pomóc synowi swojej znajomej. Kuba Matusiewicz po straszliwym wypadku leży w śpiączce. Trzeba zebrać ponad 300 tys. zł na opłacenie ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego. Wyczyn Michała ma pomóc w nagłośnieniu zbiórki.

- W dobę chcę pokonać dystans około 120 km, więc będę musiał iść przez cały czas tempem 5km/h – nie licząc żadnych postojów ani odpoczynku, co jest naprawdę niełatwym zadaniem – opowiada o swych zamierzeniach Michał Gałęza. – Najtrudniejsza część czeka mnie zresztą na koniec, bo po nocnym marszu i około 20 godzinach wędrówki będę musiał wdrapać się jeszcze na Śnieżkę. Podejścia, jakie czekają mnie w tym czasie, to około 2000 metrów przewyższenia w pionie. Czyli można powiedzieć, że wejdę z poziomu morza na Kasprowy Wierch (1987) i jeszcze trochę. Na pewno odczuję to w nogach.

Kuba Matusiewicz, dla którego Michał Gałęza podejmie to wyzwanie, uległ strasznemu wypadkowi, w wyniku którego już nigdy się nie obudzi. Ale nadal żyje. Według polskiego prawa jest zbyt zdrowy, aby odłączyć go od aparatury, a jednocześnie zbyt chory, aby wyzdrowieć. Jego rodzina robi więc wszystko, aby zapewnić mu godne warunki, w których będzie przebywał.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/jakub-matusiewicz

Wszystkim, którzy chcieliby śledzić wyczyn wrocławianina lub dowiedzieć się więcej polecamy stronę wydarzenia założoną przez niego na Facebooku: https://www.facebook.com/events/362651326464235/?active_tab=discussion

FOT. MICHAŁ GAŁĘZA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 18 dni temu dnia 05/07/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 5, 2024 @ 11:42 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

51c2c7ca-fda8-4283-a6a9-db74c0e6a810

Zajrzyj do legnickiego zamku, zbadaj się na osteoporozę

Read More →