Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wzywał w internecie do zabicia policjanta

Przez   /   18/04/2024  /   No Comments

Zarzut kierowania gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariusza policji oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa usłyszał mieszkaniec powiatu głogowskiego, który na jednym z portali społecznościowych pod zdjęciem z wizerunkiem polkowickiego policjanta zamieścił obraźliwe i nakłaniające do pozbawienia życia policjanta komentarze. 39-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na jednym z profili w mediach społecznościowych pod archiwalnym zdjęciem polkowickiego policjanta pojawiły się nowe komentarze. Wpisy naruszały godność, szkalowały autorytet i miały na celu ubliżyć policjantowi. Niestety pojawił się również i taki, który nawoływał do pozbawienia życia funkcjonariusza.

Po ustaleniach i zebraniu niezbędnego dla sprawy materiału dowodowego polkowiccy funkcjonariusze potwierdzili, kto stał za publikacją i siedział za klawiaturą w momencie, gdy wspomniane komentarze ujrzały światło dzienne. 39-latek z powiatu głogowskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjanta oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Na obecnym etapie prowadzonego postępowania mieszkaniec powiatu głogowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze ustalili również, co mogło być przyczyną takiego, a nie innego zachowania podejrzanego. Znieważony policjant w przeszłości miał styczność z zatrzymanym mężczyzną. Kilka lat temu zatrzymał bowiem 39-latka za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu.

Źródło: Policja Polkowice

FOT. POLICJA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 18/04/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 18, 2024 @ 2:20 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →