Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wyjątkowy koncert „Zegar – czarodziej czasu”

Przez   /   30/11/2016  /   No Comments

Legniccy artyści zagrają i zaśpiewają w sobotę 3 grudnia na teatralnej Scenie Gadzickiego, by wesprzeć dokończenie dzieła Marty Chmielewskiej i zebrać datki na wydanie albumu o legnickich zegarach. Początek o 18.00.

 

Walkę o ocalenie legnickich zegarów i udokumentowanie ich historii Marta Chmielewska, harcerka, długoletnia nauczycielka i dyrektorka SP nr 10 w Legnicy, założycielka i wieloletnia prezeska Stowarzyszenia Kobiet „Babiniec” oraz Towarzystwa Miłośników Twórczości Zofii Kossak, prowadzi od wielu lat. Dzięki jej uporowi w październiku 2014 roku swoje nowe życie dostał zegar na budynku SP nr. 10. Jednym z jej kolejnych zamierzeń jest wydanie ilustrowanego albumu, który sfinalizowałby ten ważny dla historii miasta projekt. Gotowa jest dokumentacja fotograficzna, opracowywana jest część historyczna, brakuje jednak pieniędzy na wydanie całości w postaci albumu.

Charytatywny koncert na scenie legnickiego teatru ma pomóc w zbiórce pieniędzy na ten cel. – Marta Chmielewska przez wiele lat organizowała lub współorganizowała liczne aukcje charytatywne, pomagając potrzebującym legnickim instytucjom lub osobom prywatnym. Teraz, z powodu ciężkiej choroby, nie jest w stanie dokończyć pięknego projektu, który dedykowany jest miastu i jego mieszkańcom. Nadszedł więc czas, abyśmy to my jej pomogli – mówi Radosława Janowska-Lascar, prezeska Stowarzyszenia Kobiet „Babiniec”.

Podczas sobotniego koncertu „Zegar – czarodziej czasu” na teatralnej scenie wystąpią: zespół smyczkowy Dzieci Vivaldiego (Maria Elena Lascar, Dunia Lascar, Kelly Harrison, Małgorzata Jaroszewicz, Martyna Taranek, Natalia Midek),soliści: Agnieszka Justyna Szumiło, Karol Mieliński, Paweł M. Orłowski, Jola Trawnik i przyjaciele, soliści z Klubu Piosenki Estrada Anny Piwowarczyk, soliści ze Studia Artystycznego Fame Anny Czerskiej, Aga Rycombel (Agnieszka Ry) z zespołem, a także zespół Cynamonowy Ogród (Albert Pyśk i przyjaciele). Cłość poprowadzą Aleksandra Lesiak i Jan Hila.

Grzegorz Żurawiński

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →