wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych zaprasza!

Przez   /   17/06/2019  /   No Comments

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Finanse, rachunkowość i podatki oraz Zarządzanie; trzech kierunkach inżynierskich – Informatyka, Logistyka i transport oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.


Ponadto planowane jest także uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów inżynierskich – Energetyka oraz Inżynieria procesów produkcyjnych. Studia na tych kierunkach zostaną uruchomione po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Finanse, rachunkowość i podatki – studia licencjackie

Studia zapewniają umiejętności oraz wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości, podatków i systemu podatkowego, funkcjonowania rynków kapitałowych oraz podstawowych zasad inwestowania na rynku akcji (GPW). Pozwalają zdobyć kwalifikacje typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.

Zarządzanie – studia licencjackie

Studia na kierunku Zarządzanie pozwalają zdobyć kwalifikacje w zakresie zarządzania, w tym zarządzania różnymi pionami przedsiębiorstwa. Absolwenci posiadają umiejętności typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.

Informatyka – studia inżynierskie

Studia na kierunku Informatyka pozwalają zdobyć kwalifikacje inżyniera z branży IT. W zależności od wyboru specjalności studenci nabywają wiedzę z zakresu programowania, projektowania, budowy i eksploatacji sieci komputerowych lub z zakresu zaawansowanych technik grafiki komputerowej.

Logistyka i transport – studia inżynierskie

Studia na kierunku Logistyka i Transport przygotowują do pracy w branży Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Absolwent potrafi projektować techniczne aspekty procesów branży TSL, posiada również wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, psychologii, prawa gospodarczego, logistyki, transportu, spedycji, ekologii itp.

Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia inżynierskie

O kierunku

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego absolwenci łączą nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie (w zakresie inżynierii produkcji) z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. W zależności od wyboru specjalności student posiada pogłębione umiejętności w zakresie logistyki, zarządzania produkcją, zarządzania systemami energetycznymi lub inżynierii motoryzacyjnej

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie – studia magisterskie

Studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menedżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.

Ze względu na połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe jak i w sferze zarządzania podmiotem gospodarczym.

Atuty Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Naszymi partnerami są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o. w procesie edukacji kształtowane są głównie umiejętności praktyczne i zawodowe, w czasie studiów realizowane są projekty przemysłowe – praktyczne zadania lub projekty edukacyjne osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane samodzielnie przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy, prace inżynierskie mają charakter aplikacyjny lub projektowy, a ich tematyka jest powiązana z wcześniej wykonanymi projektami przemysłowymi, uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną pozwalającą prowadzić zajęcia praktyczne, w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja, wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w studenckich kołach naukowych.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 392 dni temu dnia 17/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 17, 2019 @ 9:23 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Learn english online

Learn English – studiuj Filologię angielską w PWSZ

Read More →