Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Finanse, rachunkowość i podatki oraz Zarządzanie; trzech kierunkach inżynierskich – Informatyka, Logistyka i transport oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.
Ponadto planowane jest także uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów inżynierskich – Energetyka oraz Inżynieria procesów produkcyjnych. Studia na tych kierunkach zostaną uruchomione po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Finanse, rachunkowość i podatki – studia licencjackie
Studia zapewniają umiejętności oraz wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości, podatków i systemu podatkowego, funkcjonowania rynków kapitałowych oraz podstawowych zasad inwestowania na rynku akcji (GPW). Pozwalają zdobyć kwalifikacje typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.
Zarządzanie – studia licencjackie
Studia na kierunku Zarządzanie pozwalają zdobyć kwalifikacje w zakresie zarządzania, w tym zarządzania różnymi pionami przedsiębiorstwa. Absolwenci posiadają umiejętności typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.
Informatyka – studia inżynierskie
Studia na kierunku Informatyka pozwalają zdobyć kwalifikacje inżyniera z branży IT. W zależności od wyboru specjalności studenci nabywają wiedzę z zakresu programowania, projektowania, budowy i eksploatacji sieci komputerowych lub z zakresu zaawansowanych technik grafiki komputerowej.
Logistyka i transport – studia inżynierskie
Studia na kierunku Logistyka i Transport przygotowują do pracy w branży Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Absolwent potrafi projektować techniczne aspekty procesów branży TSL, posiada również wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, psychologii, prawa gospodarczego, logistyki, transportu, spedycji, ekologii itp.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia inżynierskie
O kierunku
Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego absolwenci łączą nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie (w zakresie inżynierii produkcji) z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. W zależności od wyboru specjalności student posiada pogłębione umiejętności w zakresie logistyki, zarządzania produkcją, zarządzania systemami energetycznymi lub inżynierii motoryzacyjnej
Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie – studia magisterskie
Studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menedżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.
Ze względu na połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe jak i w sferze zarządzania podmiotem gospodarczym.
Atuty Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych
zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Naszymi partnerami są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o. w procesie edukacji kształtowane są głównie umiejętności praktyczne i zawodowe, w czasie studiów realizowane są projekty przemysłowe – praktyczne zadania lub projekty edukacyjne osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane samodzielnie przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy, prace inżynierskie mają charakter aplikacyjny lub projektowy, a ich tematyka jest powiązana z wcześniej wykonanymi projektami przemysłowymi, uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną pozwalającą prowadzić zajęcia praktyczne, w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja, wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w studenckich kołach naukowych.