Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wójt Krotoszyc wezwał policję, bo petent śmierdział

Przez   /   27/02/2020  /   1 Comment

Policja i straż pożarna zostały poproszone o nietypową interwencję w Urzędzie Gminy w Krotoszycach. Petent wydzielał tak odrażający fetor, że urzędnicy nie byli w stanie wytrzymać. Po zbadaniu sprawy okazało się, że mężczyzna używa środka odstraszającego dziki. 

- Wójt złożył zawiadomienie do prokuratury o uporczywe nękanie czyli o przestępstwo z art 190a Kodeksu karnego, w związku z czym jako policja prowadzimy w tej sprawie czynności sprawdzające – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Portal regionfan.pl, który pierwszy poinformował o interwencji w Krotoszycach, uzyskał od wójta Wojciecha Woźniaka wyjaśnienie, że problem powtarza się już piąty raz w tym roku. Mężczyzna przychodzi załatwić w urzędzie swoje sprawy i za każdym razem zostawia po sobie nieprzyjemny zapach. Fetor jest trudny do wywietrzenia, a po dłuższym wdychaniu wywołuje  ból głowy u urzędników. Cztery razy poprzestano na długotrwałym wietrzeniu urzędu. Za piątym razem, gdy urząd został zasmrodzony na krótko przed sesją rady gminy, wójt uznał, że nie można dłużej tego tolerować. Przykra woń w urzędzie może rzutować na wizerunek gminy.

Strażacy, którzy razem z policjantami pojawili się na interwencji, zbadali powietrze swoim sprzętem. Aparatura nie wykazała substancji szkodliwych. Fetor to najprawdopodobniej ślad po kwasie masłowym, który wchodzi w skład stosowanych przez myśliwych preparatów do odstraszania dzików.

- Pojawiło się podejrzenie, że mężczyzna celowo roznosi po urzędzie przykry zapach, by wywołać dyskomfort u urzędników – mówi Jagoda Ekiert. – Będziemy sprawdzać, czy tak było.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 33 dni temu dnia 27/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2020 @ 12:01 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Lustrator pisze:

    mozna przyjac ze jesli on zyje wdychajac to caly czas to da sie zyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

91146476_3062849087099527_9176549291236261888_n

Prezydent Legnicy chce odroczenia terminu wyborów

Read More →