Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wojsko i policja sprawdza, czy Legnica siedzi w domach

Przez   /   24/03/2020  /   No Comments

Legniccy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu zamieszkania i nie potrzebują pomocy. Od wczoraj mają do pomocy żołnierzy z jednostki w Międzyrzeczu.

Obecnie na terenie powiatu legnickiego kwarantanną jest objętych 347 osób. Ta liczba zmienia się z dnia na dzień (patrz: wykres poniżej).

Jak informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, od wczoraj jej kolegów wspierają żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

- Umundurowani policjanci i żołnierze o różnych porach w ciągu doby udają się w miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Funkcjonariusze za pomocą telefonów komórkowych, domofonu oraz kontaktu wzrokowego przez okno domu, balkonu rozmawiają z ludźmi o ich stanie zdrowia i bieżących potrzebach – wyjaśnia Jagoda Ekiert.

Policja zachęca osoby objęte kwarantanną do ściągnięcia aplikacji w telefonie komórkowym „Kwarantanna domowa”.

- Do dnia dzisiejszego legniccy policjanci nie otrzymali informacji o osobach, które by nie stosowały się do kwarantanny domowej. W dalszym ciągu apelujemy o pozostanie w domach, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o odpowiedzialne zachowania i nie narażanie innych na ryzyko zachorowania -  mówi mł. asp. Jagoda Ekiert.


FOT. POLICJA LEGNICA
RYC. PEKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 24/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 24, 2020 @ 5:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

raport

Koronawirus. Raport dla Dolnego Śląska (9.04)

Read More →