Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pierwszy dzwonek dla 20 tys. uczniów legnickich szkół

Przez   /   29/08/2019  /   No Comments

W Legnicy uroczysta miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godzinie 12.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wezmą w niej udział m.in. delegacje z pocztami sztandarowymi wszystkich placówek oświatowych zaproszeni goście oraz prezydent miasta.

W 44 legnickich szkołach publicznych rozpocznie naukę ponad 18.800 uczniów i 2.600 dorosłych słuchaczy. Do przedszkoli przyjęto łącznie 3.656 dzieci, a potrzeby w tym względzie zostały całkowicie zaspokojone. Wskaźnik objęcia wychowaniem przedszkolnym jest bardzo wysoki i wynosi ok. 101 proc.
W tym roku w szkołach średnich jednocześnie rozpoczynają naukę absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Miejsc wystarczyło dla wszystkich. Rekrutację prowadziły 23 szkoły: 10 liceów ogólnokształcących, w tym 3 niepubliczne, 8 techników, w tym dwa niepubliczne i 5 zawodowych szkół branżowych. Przyjęto 2799 uczniów, z czego blisko 40 proc. to uczniowie spoza miasta. Są jeszcze wolne miejsca w szkołach technicznych i jednym liceum.
Kształceniem i wychowaniem zajmować się będzie 1.650 nauczycieli, a ok. 780 pracowników stanowić będzie kadrę administracyjną i pomocniczą placówek edukacyjnych i wychowawczych.
W placówkach oświatowych trwają ostatnie przygotowania. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprosił (28 sierpnia) na spotkanie informacyjno-organizacyjne dyrektorów wszystkich szkół prowadzonych przez miasto. Była to także dobra okazja do wręczenia pedagogom nagród jubileuszowych oraz nominacji powołanej na kolejne 5 lat dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Halinie Tamiole. Omawiano zmiany w przepisach oświatowych, realizację zadań w nowym roku szkolnym, rozwój szkolnego sportu dzieci i młodzieży oraz budżet oświatowy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1-34595

Walcząc z grypą wybito 25 tysięcy ptaków pod Legnicą

Read More →